Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví PDF Tisk Email

k nahlédnutí ZDE (velikost souboru 135 kB)


 

 
Den otevřených dveří 25. 2. 2020 PDF Tisk Email

 

 Letošní DOD se nesl duchem MASOPUSTU. Žáci osmých tříd, kteří byli převlečeni do masopustních masek, uvítali děti s rodiči u vchodu a provázeli je po celé škole. Cestou čekaly na děti úkoly, překvapení, vyráběly náramky a masky. Proběhly se v tělocvičně, kde byla připravena překážková dráha a malá golfová ochutnávka. Na druhém stupni vyučující s dětmi zkoumali mikroskopem včelí nohu a motýlí křídlo, prohlédli si modely lidského těla a zvířat. Ve fyzice si děti vyzkoušely fyzikální pokusy se statickou elektřinou, zapojovaly obvody a ověřovaly sílu magnetu, modely motorů apod. Pak se zase vrátily na první stupeň. Tam paní učitelky děti provázely úkoly u interaktivní tabule a na koberci mapou ČR. Na závěr se všichni posilnili masopustními pochoutkami: koláče, koblihy, jitrnice, jelita, tlačenka a škvarky. Za odměnu si děti odnesly keramické sluníčko. Dětem se vůbec nechtělo ze školy domů.

Mgr. Junová Eva


 

 
Karneval ve školní družině PDF Tisk Email

 Ve čtvrtek odpoledne se děti proměnily v pohádkové bytosti. Mohly jsme vidět víly, princezny, kuchtíky, sportovce… Po přehlídce se v jednotlivých odděleních vyráběly papírové masky klaunů a samozřejmě se fotografovalo. Kdo měl chuť, tak si v masce zatancoval.

Na atmosféru družinové akce se podívejte do fotogalerie.

J. Pauzarová


 

 
VÝTVARNÝ KROUŽEK A ZIMNÍ VÝSTAVKA PRACÍ PDF Tisk Email


 

 
Doporučení k jedincům s cestovatelskou anamnézou PDF Tisk Email

k nahlédnutí ZDE (velikost souboru 181 kB)

Pro cestovatele - info ZDE (velikost souboru 193 kB)

Snížení rizika nákazy - info ZDE (velikost souboru 238 kB)

Jak si správně mýt ruce - info ZDE (velikost souboru 233 kB)


 

 
Den otevřených dveří PDF Tisk Email

Tématem letošního DOD je MASOPUST.

            zs-v-domcich-den-otevrenych-dveri 2020


 

 
Konec pololetí završený sportem PDF Tisk Email

Je tu dlouho očekávaný poslední školní den 1. pololetí. Známky jsou uzavřeny, vysvědčení je rozdáno, tak hurá na jednodenní prázdniny.

Ale počkat! Ještě společně zajdeme do tělocvičen. Někteří jako diváci a fanoušci, jiní jako aktivní sportovci. Jako každý rok jsou zde připravena dvě soutěžní klání. V jedné tělocvičně se budou třídní týmy snažit vybojovat vítězství ve florbalu, ve druhé vybraní jedinci zdolávat laťku ve skoku vysokém. Ti starší (8. – 9. ročník) začínají skokem, mladší (6. – 7. ročník) berou do rukou florbalové hokejky. No, a po velké přestávce si to vymění. Sportovci se snaží podat co nejlepší výkony, ostatní fandí, co síly a hlasivky stačí. A že je na co se dívat, o tom svědčí skvělé výkony, kterých se podařilo dosáhnout. Čas utíká jako voda a než se nadějeme, jsou zápasy odehrány a laťka doskákána. Vítězové dostávají drobné ceny a diplomy.

Nejen těm nejlepším, ale všem soutěžícím patří velký dík. A pochválit je nutno i „publikum“, které dokázalo vytvořit vynikající sportovní atmosféru. No, a teď už konečně hurá na prázdniny.

Výsledky laťka - ZDE (velikost souboru 138 kB)


 

 
Etiketa stolování PDF Tisk Email

Třída 7.A využila nabídku Střední školy gastronomie a služeb v Trutnově a zúčastnila se kurzu stolování. V průběhu první části byli žáci seznámeni s pravidly etikety chování v restauracích, dále s pravidly chování při objednávání jídla. V druhé části jsme si vyzkoušeli různé způsoby skládání ubrousků a žáci si prostřeli slavnostně stůl. V poslední části projektu nás obsloužili studenti školy a ochutnali jsme čtyřchodové menu.

Mgr. Jana Matěnová, Jitka Marcziscuková


 

 
Preventivní aktivity na škole v průběhu I. pololetí PDF Tisk Email

Celé pololetí s naší školou spolupracoval Mgr. Luboš Toman. V jednotlivých třídách probíhaly aktivity spojené s tmelením školního kolektivu a hledáním řešení různých situací. V šestých ročnících proběhly adaptační kurzy. 


 

 
Tříkrálová sbírka 2020 - poděkování PDF Tisk Email

Děkujeme za vaši štědrost - více ZDE


 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 2 z 58

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.