Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
„Dobrovolná hasička“ PDF Tisk Email

Tímto titulem se pyšní Anička Dimterová ze třídy 6. B. Anička se ve volných chvílích věnuje tomuto koníčku už čtyři roky. Zásluhu na tom má její tatínek, který je zástupcem velitele SDH ve Chvalči.

Anička nás seznámila s pomůckami, které takový dobrovolný hasič potřebuje a používá. Rozpovídala se o funkcích ve sdružení, o závodech, kterých se sama také účastní, ukázala nám i nějaké video nahrávky, kde jsme se mohli podívat, jak takové závody probíhají, jaké se rozlišují kategorie atd.

Aničku tento koníček moc baví a jak říká, zužitkuje zálibu v běhání a vybije si zároveň i svou přebytečnou energii.

Aničko, děkujeme, moc se nám tvé vypravování líbilo.

Romana Krulišová, učitelka českého jazyka 


 

 
JEŽÍŠEK VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ PDF Tisk Email

Ani tentokrát nepřišly děti o moment překvapení po vánočních prázdninách. Pod stromečkem našly balanční deskové hry, které rozvíjí jemnou i hrubou motoriku nenásilnou a hravou formou.

Překvapením byly dřevěné lyže pro dva. Těšíme se, až všechny hry vyzkoušíme!

Děkujeme Ježíšku. 


 

 
VÁNOČNÍ DÍLNY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ – OHLÉDNUTÍ PDF Tisk Email

V průběhu adventního období probíhala ve školní družině vánoční dílnička, ve které děti tvořily dárky pro své nejbližší, zdobily okna a stromečky vánočními motivy. Také si vyzkoušely tradiční staročeský recept - sušení křížal z jablíček.

Na společné tvoření se podívejte do fotogalerie.

J. Pauzarová


 

 
PF 2017 PDF Tisk Email

Vánoce 2016 1


 

 
Mikuláš ve škole PDF Tisk Email

I v letošním roce navštívil Mikuláš se svým doprovodem, s čerty a anděly, naši školu. Za básničku či písničku odměnil hodné žáky sladkostí, některým však po jejich návštěvě zůstala na tváři čertovská stopa. Při svém odchodu nezapomněl připomenout svoji návštěvu v příštím roce. Abyste ochutnali mikulášskou atmosféru, podívejte se na naše fotografie.

Žáci 9. ročníku


 

 
DDM - cup 2016/2017 PDF Tisk Email

Dne 22.12.2016 od 18:00 hod. se uskuteční druhý (předvánoční) závod nového ročníku DDM-cupu.

více informací POZVÁNKA


 

 
Informace pro rodiče PDF Tisk Email

prevence rizikového chování směřujícího k chování přestupující zákon  (velikost souboru 679 kB)


 

 
Sovy na přírodopisu PDF Tisk Email

Jirka Švál si na dnešní hodinu přírodopisu připravil druhou část referátu – povídání o chovu sov. Svoje povídání doplnil o zajímavosti z jejich chovu, které získal na SLŠ V Trutnově, kde navštěvuje zájmový kroužek. Na závěr mu žáci pokládali otázky související s péčí o dravce a sovy. 

Mgr. Jana Matěnová


 

 
Beseda s chovatelem plazů PDF Tisk Email

Již tradičně naši školu navštěvuje chovatel plazů pan Petr Voňka. V letošním roce přivezl téměř všechny zástupce plazů (krokodýla nechová, ale je to jeho přání, místo nich má pumy).

V první části žáci odlišili obojživelníky a plže od plazů, dále proběhla ukázka želv a ještěrek (agamy  a bazilišky). V poslední části žáci popisovali hady. Měli jsme  možnost prohlédnout si anakondy, krajty či hroznýše.

Na atmosféru se podívejte do fotogalerie.

Mgr. Jana Matěnová, učitelka přírodopisu


 

 
Ohlédnutí za podzimem ve školní družině PDF Tisk Email

Nečekané, avšak radostné změny přinesl letošní podzim ve školní družině. Společnými silami jsme zvládli velký kus práce a odměnou nám všem jsou barevně vymalované prostory družin a nové nábytkové sestavy pro děti. Rádi bychom se s Vámi podělili o naši radost alespoň prostřednictvím fotogalerie. Děkujeme za hezké a tvůrčí prostředí!

Děti a vychovatelky ze školní družiny


 

 
« ZačátekPředchozí11121314151617181920DalšíKonec »

Strana 11 z 48

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.