Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Vánoční sbírka pro útuláčky PDF Tisk Email

 Ani letošní rok nesměla na naší škole chybět Vánoční sbírka pro pejsky bez domova. Tuto akci již žáci velmi dobře znají a nejspíš proto se rok od roku vybere více potřebných věcí a zvyšuje se účast.

 Akce proběhla v prvním prosincovém týdnu. Během celého týdne žáci pilně nosili svým třídním učitelkám vše potřebné, co se pejskům může hodit (deky, hračky, granule, konzervy, pamlsky, …).

Celý článek...
 
„Křišťálová noc“ pro 9. ročník PDF Tisk Email

 

 V tradičním komponovaném pořadu pro 9. ročník ZŠ a SŠ (který se váže k předmětům: dějepis, český jazyk a literatura, zeměpis, výchova k občanství) v pátek 9. listopadu 2018 jako pamětnice letos vystoupila RNDr. Michaela Vidláková. Doprovodila ji hudební skupina Augenblick (s písněmi v jidiš i hebrejštině).

 Beseda byla moc zajímavá, žáci hodnotili akci jako velmi autentickou, zajímavou a pro nás všechny to byl nezapomenutelný zážitek.

Romana Krulišová


 

 
Sběr papíru PDF Tisk Email

Sběr papíru proběhne ve čtvrtek 6. 12 a ve čtvrtek 13. 12. 2018 vždy od 14:30 do 16:00 h


 

 
Vánoční sbírka pro útuláčky PDF Tisk Email

Více informací ZDE 


 

 
Školská futsalová liga dívek: postup do republikového finále! PDF Tisk Email

 

 Naše děvčata roč. 2005 a ml. se v Pardubicích – Ohrazenicích utkala o postup na republikové finále ve futsalu. Přestože to pro některé z nich byla premiéra v tomto sportu, nevedla si vůbec špatně. V prvním utkání proti týmu ZŠ Nechanice tvořeného z několika fotbalistek FC Hradec Králové se v úvodu rozkoukávala a po dvou chybách prohrávala 0:2. Pak se ale jejich hra zlepšila a díky brankám Jess Smrcové a Anet Šípkové skončil zápas 2:2. Hned po tomto utkání následoval zápas se ZŠ Studenec. A v něm se holkám dařilo – zvítězily 6:0 (branky: J.Smrcová 2. A. Šípková 2, D. Kučerová, N. Pejsarová). Po krátké pauze čekal děvčata největší favorit celé soutěže: ZŠ Pardubice-Ohrazenice, což je fotbalová škola nejen pro chlapce, ale též pro dívky. Domácí vyhrály 2:0 a poté přišly na řadu odvety. A ty se holkám povedly: nejprve porazily ZŠ Nechanice 1:0 brankou K. Krestové a poté stejným poměrem vyhrály nad ZŠ Studenec, když se trefila A.Švecová. V posledním zápase uhrály remízu se ZŠ Pardubice-Ohrazenice. Branku vstřelila těsně před koncem J. Smrcová. Děvčata si tak pojistila 2. příčku, která zaručovala postup do republikového finále, které se uskuteční 4.12. v Heřmanově Městci.

Celý článek...
 
Halloween ve školní družině PDF Tisk Email

 Poslední říjnový den patří již tradičně ve školní družině zábavě. Děti v převlecích za nejrůznější pohádkové a strašidelné bytosti plní zábavné i strašidelné úkoly, za jejichž splnění všichni obdrží drobnou odměnu. I tentokrát jsme si to všichni moc užili.

Jana Pauzarová, vychovatelka


 

 
Dějepisná olympiáda PDF Tisk Email

 Ve čtvrtek 15. 11. 2018 se konala olympiáda z dějepisu určená pro zájemce z 8. a 9. ročníků. Téma bylo „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“.

Celou přípravu dokončili a test si napsali tři žáci z 8. A. Všem moc gratuluji k odvaze a chuti si něco nového vyzkoušet. Nejlépe se umístila Eliška Hirmerová s 90% úspěšností. Vynikajícího výsledku dosáhl také Dominik Martinec a zájem projevil i Matyáš Červený.

 Do okresního kola postupuje Eliška s Dominikem!

 Děkuji a přeji mnoho dalších úspěchů.

Mgr. Andrea Maternová, vyučující dějepisu


 

 
Okrsková kola ve florbale chlapců: 1. a 2. místo PDF Tisk Email

 Počátkem listopadu se okrskových kol ve florbale dočkali také kluci. Nejprve se představili ti mladší – žáci 6.-7.tříd. A v konkurenci 7 dalších týmů z Trutnova a okolí si nevedli špatně.

Celý článek...
 
Přírodovědný klokan 2018 PDF Tisk Email

 Stejně jako každý rok na podzim, tak i letos, čekal na žáky osmých a devátých ročníků Přírodovědný klokan. A tak 15. 10. obdrželi 24 otázek z oblasti přírodopisu, zeměpisu, chemie, fyziky a matematiky. Během 40 minut v kartě zaškrtávali své tipy na správné odpovědi. K 24 bodům, s nimiž každý z nich vstupoval do soutěže, pomalu přidávali další, a jak to všechno dopadlo, se můžete podívat zde

Mgr. Marie Píšová


 

 
EXKURZE V TRUTNOVSKÉM ARCHIVU PDF Tisk Email

 V pondělí 5. listopadu 2018 jsme s naší třídou zavítali do trutnovského archivu. Povídali jsme si o T. G. Masarykovi a E. Benešovi. Poté jsme měli možnosti navštívit i část archivu, která je veřejnosti nepřístupná. Viděli jsme i nestarší kroniku trutnovského archivu.

 Moc se nám to líbilo a za to vše děkujeme pí učitelce B. Jorové a samozřejmě trutnovskému archivu.

 za 7. B Aneta Hofbauerová a Bára Strnádková


 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 4 z 53

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.