Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Exkurze v lesoparku – třída 4.B PDF Tisk Email

   Dne 5. června jsme se vydali ke Střední lesnické škole. Studenti 3. ročníku si připravili pro naše žáky přírodovědné soutěže, interaktivní úkoly a praktické dovednosti. Žáci si mohli ověřit získané vědomosti z přírodovědy přímo v praxi. Celý program byl velmi dobře připraven po krásných stanovištích lesoparku. Celé škole a zvlášť studentům moc děkujeme za hodnotně strávený den.

 Jana Pauzarová 

více foto 


 

 
Celoroční čtenářská soutěž - HRAD PDF Tisk Email

   Žáci třídy 4.B se zúčastnili celoroční čtenářské soutěže. Motivací pro žáky byl namalovaný nástěnný hrad, kterým „procházeli“ za každou přečtenou knihu. Nejpilnější  čtenáři se mohli dostat do třech věží, v jejichž praporcích byla na konci roku zapsána jejich jména. Do nejvyšší věže vyšplhal Martin Suchý, do druhé věže Petr Dorotík a do třetí Pavla Trojanová. Žáci byli odměněni krásnou knihou. Pochvalu si zasluhují všichni čtenáři, kteří se soutěže zúčastnili.

Jana Pauzarová, tř. učitelka 


 
Třídní výlet 3. A Les Království PDF Tisk Email

   19.6. jsme vyrazili do Nemojova k přehradě Les Království. Lesní pedagog z Lesů ČR pan Lokvenc nás provedl naučnou stezkou od přehrady až na Hájemství. Všechny nás zaujalo jeho poutavé vyprávění, hraní na lesní roh i soutěž při vyplňování pracovních listů. Na Hájemství jsme viděli model Krkonoš, dřevěné sochy a pohráli jsme si na dřevěných prolézačkách. Odpočali jsme si u rybníka na Kateřině a vlakem z Chotěvic jsme dojeli zpět do Trutnova. Vše se vydařilo a tak jsme byli opravdu spokojeni.

 Mgr. Alena Petrželová 

více foto


 

 
Olympijské hry dětí základních škol PDF Tisk Email

Olympiáda skončila. V závěrečném mini maratonu byl nejrychlejším závodníkem Tomáš Skalka z naší školy - více zde


 
Informace pro rodiče budoucích školáků PDF Tisk Email

Dopis pro rodiče - zde k nahlédnutí

Seznam pomůcek pro 1. třídu - zde ke stažení


 

 
Čtení pejskům – 1.D speciální třída PDF Tisk Email

   Žáci z 1. D se učili číst méně známou metodou čtení – SFUMATO – splývavé čtení. Jak zvládli tuto a metodu a jak se naučili číst prokázali v závěru školního roku při výjimečné hodině čtení. Četli nahlas nejen svým spolužákům, ale četli i svým psím kamarádům Amálce a Berryšce.

Každý prvňák si doma připravil jeden dosud neznámý text ze Slabikáře, na začátku hodiny si vylosoval pořadové číslo a pak už jen zbývalo si sednout na židličku před spolužáky a mezi pejsky a číst nahlas. 

Všichni to dle svých možností zvládli a zasloužili si pochvalu. Každý také obdržel čtenářskou „medaili“ s otiskem psí tlapky.

Gratulujeme našim nejmladším čtenářům!

Mgr. Hana Grundmannová, třídní učitelka


 

 
Canisterapie v 1.D – speciální třída PDF Tisk Email

   Žáci z 1. D v průběhu školního roku využívali při výuce netradiční metodu – canisterapii. Při některých vyučovacích hodinách jim pomáhala fena border kolie Amálka, občas zastoupená fenkou stejného plemene Berryškou.

Obě feny pomáhaly dětem při grafomotorických cvičeních, při rozvoji hrubé a jemné motoriky, při nácviku koncentrace a pozornosti, při cvičení krátkodobé paměti. Staly se pomocníky při rozvoji spolupráce mezi dětmi, při nácviku sociálních dovedností a dodržování pravidel.  Děti se učily také s pejsky komunikovat.

Pomocí pejsků mohly také děti rozvíjet smyslové vnímání a kognitivní funkce. V rámci reedukace byly feny zapojeny při rozvoji zrakové a sluchové percepce.

Amálka i Berryška pomáhaly také dětem mezi jednotlivými školními činnostmi správně relaxovat.   

Mgr. Hana Grundmannová, třídní učitelka, majitelka obou fen, canisterapeut


 

 
Školní výlet – Zoo Dvůr Králové PDF Tisk Email

   Třída 2. C se vypravila 5. 6. na zajímavý školní výlet nedaleko Trutnova, do Zoo Dvůr Králové. V rámci prohlídky Zoo měla paní učitelka pro žáky objednanou Zoo lektorku, která si pro děti připravila zajímavé povídání o exotických zvířatech a provedla je po Zoo. Na vše navazoval i pracovní list, který si žáci vyplnili ve škole.

Žáci se ze školního výletu vraceli nadšení, přivezli si nové zážitky a poznatky.

Mgr. V. Lešáková

více foto


 

 
Pyžamový den ve 2. C PDF Tisk Email

   V pondělí 16. 6. se ve 2. C konal další projektový den – Pyžamový den. Žáci si přinesli do školy pyžamo a plyšovou hračku. V příslušných hodinách si zábavnou formou zopakovali probrané učivo. V závěru poslední vyučovací hodiny si žáci zvolili Pyžamovou královnu a Pyžamového krále. Za snahu a aktivitu dostali žáci také malou odměnu.

Mgr. V. Lešáková


 

 
Dramaťáček – představení PDF Tisk Email

  28. 5. se konalo představení kroužku Dramaťáčku, kde žáci (1. A, 1. B, 2. A, 2. B, 2. C) předvedli, co se za celé pololetí naučili. Na konci představení žáci dostávali pamětní medaile s poděkováním a sladkou odměnou.

V závěrečných hodinách Dramaťáčku si žáci sami tvořili i pozvánky, kterými obdarovali své příbuzné, kamarády, ale i učitele. Na představení se nakonec sešlo opravdu hodně diváků a představení se jim velmi líbilo.

Mgr. V. Lešáková


 
« ZačátekPředchozí41424344454647484950DalšíKonec »

Strana 41 z 53

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.