Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Barevný týden ve 2. C PDF Tisk Email

  Ve druhém červnovém týdnu se ve 2. C konal Barevný týden. Jednotlivé dny se nesly ve znamení barev (pondělí – žluté, úterý – zelené, středa – modrá, čtvrtek – zelený, pátek – barevný). Žáci chodili v jednotlivé dny oblečení do příslušných barev a dostávali i zaměřené úkoly na zopakování probraného učiva. Za snahu a aktivitu v celém týdnu dostávali žáci odměnu.

Mgr. V. Lešáková

 

 
EXKURZE 4.C PDF Tisk Email

    Naše třída ve čtvrtek 22.5. vyjela vlakem do Broumova, kde jsme si prohlédli náměstí a hlavně navštívili velkou interaktivní výstavu pro všechny smysly PLAY  BROUMOVSKO. Celá expozice se nachází v areálu textilního závodu VEBA. Provázeli nás ochotní pracovníci výstavy, předváděli nám, co můžeme s jednotlivými exponáty vyzkoušet. Nejvíce se nám libila HARFIE – harfa se světelnými strunami, QES KVINTET - varhanní bicykl a OKO – KAMERA OBSKURA. Moc jsme si to všichni užili. Děkuji mým žákům a paní Synkové za příjemný den.

  tř.učitelka Eva Junová

více foto


 

 
Kurz pro předškoláky PDF Tisk Email

Každý školní rok od února do května se pravidelně každý čtvrtek setkáváme ve škole s budoucími prvňáčky.

Celý článek...
 
Třídní výlet hrad Kost PDF Tisk Email

4. 6. jsme s dětmi ze třídy 1. A a 2. A navštívili hrad Kost. Na hradě byl pro děti připraven bohatý program. Po svačině jsme vyrazili na prohlídku hradu. Děti poznaly dobové vybavení hradu včetně kuchyně, zbraně a mučírnu. Prošli jsme se po ochozu hradeb, ze kterých byla krásná vyhlídka do okolí. Poté následovalo šermířské, divadelní představení a střelba z luku.

Výlet se nám vydařil díky pěknému počasí, vstřícnému a ochotnému panu řidiči, ale také díky všem hodným dětem.

Mgr. Dana Nyčová a Mgr. Blanka Vanišová


 

 
Výlet Staré Hrady 2.B,2.D,3.B,3.C PDF Tisk Email

6. června 2014 jsme vyjeli s žáky druhých a třetích tříd na školní výlet do malebné krajiny za Jičínem -  STARÉ HRADY. Vřele nás přivítali pracovníci Hradu  a provedli nás hradní pohádkovou půdou. Poté se nás ujal další pracovník a zavedl nás do zámeckého sklepení. Všude nás obklopovaly pohádkové postavy. Ještě jsme navštívili bestyjolu s živými zvířátky. Výlet se vyvedl, slunečné počasí umocnilo krásné zážitky z výletu. Děti byly nadšené.

 V. Vojáčková


 

 

 
Ukázky dravců PDF Tisk Email

 více foto


 

 
Výtvarné soutěže šk. rok 2013/2014 PDF Tisk Email

V tomto školním roce se naše škola, tak jako každoročně, účastnila celé řady výtvarných soutěží.

Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola v Turnově vyhlásila hned v září 3. ročník výtvarné soutěže pro žáky 7. – 9. tříd ZŠ a žáky ZUŠ na téma Život pod hladinou, kterou jsme obeslali i výkresy žáků

Celý článek...
 
2. díl besedy o tzv. poválečného odsunu s historikem Mgr. Jakubem Janovcem PDF Tisk Email

Protože 6. 5. jsme zdaleka nevyčerpali celou šíři problematiky tzv. poválečného odsunu, s Mgr. Jakubem Janovcem jsme se sešli znovu.

     Druhému (závěrečnému) dílu besedy pro žáky devátého ročníku přihlíželi i hosté, které dané téma na Trutnovsku bytostně, či profesně zajímá: pamětnice událostí paní Převlocká z Malých Svatoňovic, Mgr. Roman Rejl (ředitel Státního okresního archivu Trutnov), Mgr. Ondřej Vašata (zástupce ředitele Muzea Podkrkonoší v Trutnově), Mgr. Eva Hrubá (předsedkyně Trutnovského literárního klubu) a Mgr. Ivana Dvorská (učitelka NJ na Gymnáziu Trutnov).

     Po zhlédnutí výstižné ukázky z filmového dokumentu o nelehkém dopadu poválečných událostí na konkrétní původní německé obyvatele Trutnovska jsme se seznámili i s technickými podrobnostmi a konkrétními daty kolem organizování několika odsunových vln mezi léty 1945 – 48. 

     A závěr z besedního setkání? Lidská empatie (vcítění se) namísto principu „kolektivní viny“ je jediným možným moudrým východiskem z návratu k dramatické kapitole válečných a poválečných česko-německých vztahů, Trutnovsko (tehdejší – současné) nevyjímajíc.

Za organizátory besedy Mgr. Jaroslav Dvorský


 

 

 
Volby do Školské rady PDF Tisk Email

Volby se konají 17. – 18. 6. 2014 od 7:30 do 16:00 ve vestibulu školy

 

Listina kandidátů pro volby do školské rady - k nahlédnutí zde


 

 

 
Naše škola na TV DRAK PDF Tisk Email

zde k nahlédnutí

 


 

 
« ZačátekPředchozí41424344454647484950DalšíKonec »

Strana 42 z 53

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.