Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Pohár rozhlasu PDF Tisk Email

    Ve středu, 7. 5. 2014, se konalo na trutnovském stadionu okrskové kolo atletických závodů – Pohár rozhlasu. I přes nepřízeň počasí bojovali naši žáci s vervou a plným nasazením a právem se jim podařilo ve všech čtyřech kategoriích postoupit do okresního kola.

   A tak jsme vyrazili týden poté, 15. 5. 2014, do Dvora Králové. S obavami jsme sledovali zamračené nebe a báli se, že opět promokneme na kost. Silný vítr, který nejednou ovlivnil dosažené výkony, nakonec mraky rozfoukal a my zůstali suší. A jak jsme dopadli? Nejlepšího umístění dosáhli starší žáci, kterým se podařilo obhájit druhé místo z okrsku. Ostatní kategorie na medailová umístění sice nedosáhly, ale přesto patří všem závodníkům velký dík.  

 

Mgr. Marie Píšová

více foto

 


 

 
Přijímací zkoušky do skupin s rozšířenou výukou cizích jazyků do 4. a 6. ročníků PDF Tisk Email

více informací 

přihláška 


 

 
Taneční představení ZUŠ Trutnov PDF Tisk Email

7. května 2014 navštívili někteří žáci 2. roč., 3. roč., 4. roč. a 5. roč. taneční vystoupení „ V říši divů“ na motivy knihy Lewise Carrolla, které připravila ZUŠ Trutnov. Představení proběhlo ve Společenském centru UFFO.

Účinkující žáky tanečního oboru a taneční soubor YOU CAN DANCE jsme odměnili mohutným potleskem. Všem se vystoupení velmi líbilo.

Vlasta Vojáčková


 

 
VELIKONOČNÍ VÝSTAVA PDF Tisk Email

Před velikonočními svátky proběhla na prvním stupni výstava velikonočních prací žáků. Svoje výrobky vystavili žáci ze všech tříd i ze školní družiny. Celá expozice byla umístěna do prostor chodby na prvním stupni, kde si ji mohli prohlédnout všichni žáci, učitelé i rodiče na rodičovských schůzkách. Všem se výstava moc líbila a slyšeli jsme na ni i příznivé ohlasy z řad rodičů. 


 

 
Pálení čarodějnic v 1. B PDF Tisk Email

Děti z 1. B pálily čarodějnice na školním hřišti a odpoledne plné sluníčka si náležitě užily. Závodily v běhu, ve skoku do písku, střelách na branku i hodu na koš.  Měly také spoustu času na svoje hry, a tak kluci sáhli po osvědčeném fotbalu, holky stavěly domečky z přírodních materiálů a porovnávaly si svoje sbírky figurek.  Nakonec jsme za vydatné pomoci pana školníka podpálili vysokou hranici a naši čarodějnici zdárně spálili. Buřty i párky nám pak o to více chutnaly. 

Lenka Koritenská

více foto


 

 
Úspěch mažoretek PDF Tisk Email

číst zde 

 


 

 
Projektový den – včela medonosná PDF Tisk Email

15. května se ve 2. C konal další projektový den, zaměřený tentokrát na včelu medonosnou. Žáci se dopředu měli možnost na tento den připravit a o včele medonosné si vyhledat nějaké informace či donést do školy encyklopedii. Téma včely medonosné se prolínalo českým jazykem, matematikou i výtvarnou výchovou.  Žáci si tak procvičili probrané učivo v matematice a českém jazyce, učili se vyhledávat a zpracovávat informace a ještě se něco nového dověděli.

V. Lešáková

 


 

 
Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu a MČR mažoretek PDF Tisk Email

více informací zde 


 

 
Školka opět mezi námi PDF Tisk Email

Mateřská škola V Domcích pokračuje ve spolupráci s I. stupněm naší školy.

V lednu to byla návštěva budoucích prvňáčků ve výuce prvních tříd, nyní se celá školka, včetně paní učitelek, 30. dubna zúčastnila čarodějného dopoledne.

Malí čarodějové a čarodějky se svým doprovodem prošli třídy, školní družinu i Domeček, kde si společně zazpívali a zakouzlili.

A co říci na jejich kostýmy? Kreativitu rodičů i paní učitelek posuďte sami.

 

Dana Nyčová

 

 

http://skolkapohoda.rajce.idnes.cz/Carodejnice_2014/


 

 

 
Beseda na téma tzv. poválečného odsunu s historikem Mgr. Jakubem Janovcem PDF Tisk Email

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí41424344454647484950DalšíKonec »

Strana 43 z 53

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.