Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
PAŘÍŽ, ZÁMKY NA LOIŘE 15. – 20. ZÁŘÍ 2013 PDF Tisk Email

Více informací k zahraničnímu výjezdu naleznete v následujících odkazech:

Podrobný program

Písemný souhlas rodičů

Bezinfekční prohlášení

Zdravotní způsobilost


 

 

 

 
INFORMACE O ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU PDF Tisk Email

Milí žáci a vážení rodiče,

prázdniny končí a nastává škola.

Dne 2. září 2013 se sejdeme ráno v 7:50 hodin před budovou školy. Paní ředitelka nás přivítá a představí vyučující. Děti se pak rozejdou po třídách přes šatny do kmenových tříd. Předpokládaný konec je v 8:40 až 9 hodin, kdy se děti rozejdou domů, pokud nemají lístek, že jdou do družiny nebo klubu.

Prvňáčkové půjdou společně s rodiči a paní učitelkou do tříd, kde bude mít paní učitelka připravený krátký program pro děti. Pak si děti převezme paní vychovatelka a paní učitelka s rodiči projedná základní informace o škole. Rodiče dostanou přihlášku do družiny a další informace o družině od paní vychovatelky.

Plánujeme třídní schůzky na 12.9.2013 od 16:30 hodin pro 1. ročník, 2.D, 3.C, 4.A, B, C a 5.B.

Třídní schůzka 6.A, B, C ve čtvrtek 5.9.2013 od 16:00 hodin.

Pomůcky rodiče dokoupí podle doporučení paní učitelky.

Ve čtvrtek 5.9. od 16 hodin na hřišti v Mladých Bukách připravili trenéři pro golfisty z prvních tříd a jejich rodiče ukázku výuky a podají informace o organizaci výuky, popřípadě zodpoví vaše dotazy.

Školní družina bude v provozu v pondělí od 6:15 do 16 hodin. Stálý provoz družiny je od 6:15 do 16:30 hodin, přihlášky si děti/rodiče vyzvednou u paní vychovatelky.

Obědy se v pondělí vydávají od 10 do 12 hodin, v ostatní dny dle rozvrhu.

                                                                       Těší se na vás pedagogové a zaměstnanci školy


 

 

 

 
Výlet 2. A do Adršpachu PDF Tisk Email

Dne 18. června jsme vyrazili vlakem do Adršpachu. Skály, potoky a jezírko byly příjemným ochlazením v horkém dnu. Zdolali jsme celý okruh pískovcovými skalami. Velmi nás zaujaly zajímavé tvary skalních věží i „skalní“ skluzavky. Vše jsme zakončili stavbou hradů z písku u Adršpašského jezírka. Tento den jsme si opravdu užili.

Mgr. Alena Petrželová


 

 

 
Pohádkové čtení pejskům PDF Tisk Email

Na závěr školního roku se děti sešly, aby absolvovaly „zkoušku“ ze čtení. Četly nejen svým spolužákům, ale i dvěma canisterapeutickým pejskům. U jednoho pejska si v brašně vylosovaly krátký text z pohádky. Za úspěšné přečtení a správné přiřazení textu k obrázku z pohádky si u druhého pejska vytáhly z brašny odměnu – záložku do své první knížky.

Protože všechny děti tuto „zkoušku“ úspěšně složily, dostaly jako ocenění ještě medaili.

Mgr. Blanka Vanišová a Mgr. Hana Grundmannová


 

 

 
Výlet 2.C a 3. C - pevnost Stachelberg PDF Tisk Email

 
Prvňáčci v Perníkové chaloupce PDF Tisk Email

Dne 13. června se téměř všichni prvňáčci zúčastnili třídního výletu do Perníkové chaloupky u Pardubic. Před prohlídkou chaloupky jsme se nasvačili a pak se statečně vydali do pohádkového lesa. Poté, co jsme si vyslechli pohádku o Jeníčkovi a Mařence, jsme si také prohlédli, jak se pečou perníčky, jak vypadá „nebe“ a „peklo“. Jako odměnu za statečnost na cestě pohádkovým lesem dostaly děti perník. Na konci prohlídky si nakoupily perníky podle svého výběru. Okolo chaloupky jsou umístěné různé předměty, které dětem evokují známé pohádky (jelen z pohádky O Smolíčkovi, úl včelky Máji, …).

Protože bylo po dlouhé době krásné počasí, nenechali jsme si ujít příležitost a vyšli jsme si na Kunětickou horu. Cestou jsme krmili zvířátka, která jsme potkávali za ohradou.

Děti byly z výletu nadšené.

Učitelky prvních tříd


 

 

 

 
Den zdraví PDF Tisk Email

Dne 20.6.2013 byl pro žáky 1.C uspořádán další projektový den – Den zdraví. Pozvání přijala absolventka Farmaceutické fakulty UK Mgr. Zuzana Skořepová, která se ten den společně s paní učitelkou žákům naplno věnovala. Žáci byli postupně stručně seznámeni s kostrou lidského těla, vnitřními orgány člověka, první pomocí při nejčastějších úrazech, ochrannými pomůckami, linkami tísňového volání a postupem při komunikaci s operátorem a prací lékaře společně s jeho pomůckami v ordinaci. Následovaly zábavně zaměřená matematika ve formě soutěží a rébusů o lidském těle, výroba zdravého a nezdravého jídelníčku, práce na pracovním listě zaměřeném na lidské tělo, pohybová píseň o lidském těle a měření tepu. V závěru celého projektu byli žáci odměněni „zdravými“ medailemi s věnováním, rouškou a rukavicemi. Z projektu žáci byli plně nadšeni.

Mgr. Veronika Lešáková

Atmosféru z vydařeného projektu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.


 

 

 
Den s oblíbenou dětskou knížkou PDF Tisk Email

Pro žáky 1.C byl dne 19.6.2013 uspořádán projektový den - Den s oblíbenou dětskou knížkou. Skoro všichni žáci přinesli svou oblíbenou knížku, kterou ostatním spolužákům představili. Výuka byla zaměřena hlavně na čtení s porozuměním a zábavné činnosti s textem všeobecně. Žáci si rovněž zahráli na spisovatele a tvořili svou vlastní knihu, která v první části představovala informace o každém z nich a ve druhé části představení jejich oblíbené knížky, kterou si do školy přinesli. V rámci výtvarného bloku si žáci na vlastní knížku vytvořili i vlastní desky. Žáci pracovali s velkým nadšením a vznikla spousta jejich vlastních krásných knížek, které lze vidět na výstavě u 1. C. V závěru projektu dostávali žáci za odměnu záložky s věnováním.

Mgr. Veronika Lešáková

Jak tento pěkný den vypadal, můžete zhlédnout ve fotogalerii.


 

 
Beseda o AIDS PDF Tisk Email

V úterý 18. června 2013 proběhla na naší škole velmi zajímavá beseda s p. Tomášem Řehákem o viru HIV. Povídání bylo určeno pro žáky osmých ročníků. Velmi poutavým způsobem se žáci dozvídali zajímavé a zároveň i vážné informace o současné situaci a možných důsledcích šíření viru HIV. Velká část besedy byla věnována zejména prevenci před touto nemocí.

Mgr. Jana Matěnová, metodik prevence

Na atmosféru během besedy se podívejte do přiložené fotogalerie.


 

 

 

 
Preventivní akce pro trutnovské školy PDF Tisk Email

Na 13. června 2013 připravila PPP společně s Městskou policií v Trutnově preventivní akci pro školy v našem městě. Žáci se nejprve seznámili s činností jednotlivých složek a s náplní jejich práce. Své „stánky“ zde rozbalili hasiči, kteří předvedli vyproštění osoby z auta pomocí pneumatických kleští. Dále složky Policie ČR (kriminalisté, dopravní policie, psovodi, kteří na závěr předvedli ukázku výcviku). Zástupci RIAPSu vysvětlili práci v terénu, nově vzniklé SVP seznámilo žáky se svou prací v třídním kolektivu. Zástupci z PPP zajistili sportovní soutěže. Žáci jednotlivých tříd druhého stupně v pětičlenných družstvech mezi sebou soutěžili v jednotlivých disciplínách a na závěr byl každý účastník odměněn drobnými dárky. Závěrečné vyhodnocení muselo být z důvodu horka, které ten den panovalo, přesunuto do škol.

Mgr. Jana Matěnová, Mgr. Blanka Jorová

 

Na atmosféru se podívejte do fotogalerie


 

 
« ZačátekPředchozí4142434445464748DalšíKonec »

Strana 44 z 48

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.