Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Kozí farma Volanov PDF Tisk Email

  V měsíci dubnu se žáci 2.A, 2.D a 4.B zúčastnili přírodovědné exkurze na kozí farmě ve Volanově. Žáci si vyzkoušeli krmení a dojení. Seznámili se s životem hospodářských zvířat a jejich chovem.

  Žáci byli z exkurze velmi nadšeni, především z kůzlat, se kterými si mohli i pohrát (viz. přiložené foto).

 

Třídní učitelky 2.A a 4.B

více foto zde


 

 
Čarodějnický den ve 2. C PDF Tisk Email

Ve středu dne 30. 4. 2014 měli žáci 2. C projektový den, nazvaný Čarodějnický den. Žáci se na tento plánovaný den velmi těšili a přípravu v podobě masek nepodcenili ani rodiče.

Žáci přišli přestrojeni za čarodějnice a čaroděje. Výuka byla tematicky přizpůsobena a na žáky čekaly jak zábavné činnosti, tak i průvod, výroba čarodějnic, a v závěru zasloužená odměna. Během první vyučovací hodiny žáci společně s paní učitelkou navštívili několik tříd, kde ostatním žákům představili blíže podstatu tohoto dne. Ve druhé vyučovací hodině žáky čekala tematicky zaměřená matematika, která obsahovala hry na probrané učivo. Následovala třetí vyučovací hodina, kdy byla pro žáky připravena orientační hra v prostorách školy. Žáky poté ještě čekal čarodějnický pracovní list zaměřený na opakování probrané látky v českém jazyce a v neposlední řadě také výroba čarodějnice. Nakonec proběhlo vyhodnocení orientační hry a celého dne. Všichni žáci dostali sladkou i praktickou odměnu. Jak si žáci tento den užili, můžete vidět ve fotogalerii níže.

 

 

Veronika Lešáková


 

 
Hračka a knížka pro Bohemku PDF Tisk Email

Bohemka je česká vesnice, nedaleko Oděsy, na Ukrajině. Má svoji vlastní mateřskou školku a základní školu, do kterých dochází přes 50 dětí. Právě pro ně byly určeny hračky a knížky od dětí z naší školy, ale i učebnice češtiny, matematiky, vlastivědy a přírodopisu, věnované školou.

Hračky i knihy jsme předali přímo v Bohemce dne 11.dubna učitelkám školky a školy. Rádi bychom poděkovali i tiskárně pí L. Tomešové za pomoc s úpravou starších učebnic, které věnovala škola.

 

Vladimír Vít


 

 
Útulek Vrchlabí PDF Tisk Email

  Chlapci a děvčata z chovatelského kroužku navštívili 5. Dubna Záchrannou stanici KRNAP pro postižená zvířata ve Vrchlabí. V zajímavém vyprávění pracovnice útulku pí Bachtíkové se seznámili s osudy mnoha zvířat a ptáků nacházejících se v útulku vinou chování člověka k přírodě.

 

Vladimír Vít


 

 
Mažoretky postoupily do semifinále mistrovství republiky PDF Tisk Email

více zde


 
VESELÉ ZOUBKY PDF Tisk Email

V minulých dnech se naši prvňáci zúčastnili akce s názvem Veselé zoubky. Jednalo se o preventivní program s návodem na péči o chrup. Školu navštívily proškolené zástupkyně firmy dm. Děti s nimi shlédly krátkou edukativní pohádku „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Poté školitelky dětem vysvětlily, proč je důležité čistit si zoubky a pravidelně 2x ročně navštěvovat zubního lékaře. Všichni žáci si následně vyzkoušeli správnou techniku čištění na modelech zubů a vyplnili si pracovní listy. Jako odměnu si děti odnesly domů balíček zaměřený na péči o dětský chrup. 

Celá akce proběhla úspěšně, dětem se líbila pohádka i pracovní listy, ale nejvíce nadšené byly z modelů obřích zubů a hlavně z dárečků.

 

LenkaKoritenská


 

 
Přednáška pro žáky I. stupně k prevenci v dopravě a prevenci rizikového chování (vandalismus, šikana) ve spolupráci s Městskou policií v Trutnově PDF Tisk Email

  V měsíci březnu proběhly preventivní besedy pro žáky I. stupně pod vedením člena městské policie v Trutnově pana Bc. Zmatlíka.

Beseda byla zaměřena na dopravní kázeň – jak přecházet vozovku, kdo je chodec, cyklista, povinná výbava cyklisty, dopravní značky, krizová telefonní čísla, bezpečí a rizika.

Starší žáci ještě besedovali o tom, kdy jsou odpovědni za své činy, o přestupcích, kriminalitě a také o adekvátní a neadekvátní obraně.

Akce byla zajímavá, žáci spolupracovali. Odnesli si cenné informace, za které děkujeme.

 

Vlasta Vojáčková

 


 

 

 
Matematický klokan PDF Tisk Email

kategorie CVRČEK 

1. Hana Jorová – 66 bodů

2. Matyáš Forman a Terezie Hawlová – 62 bodů

3. Quoc Anh Bui – 59 bodů

 

kategorie KLOKÁNEK

1. Nicol Hejduková – 110 bodů                    

2. Luděk Fišer – 94 bodů

3. Tereza Fuchsová – 93 bodů

 

 kategorie BENJAMÍN

1. Lukáš Lasík – 79 bodů

2. Anna Mužíková – 73 bodů

3. Adam Grunt – 72 bodů

 

kategorie KADET 

1. Martin Tichý – 75 bodů

2. Jindřich Svoboda – 68 bodů

3. Tomáš Vajcík – 63 bodů

 

výsledky ve třídách


 
Moderní hodina chemie II PDF Tisk Email

Letos již podruhé mezi nás zavítali studenti Vysoké školy chemicko-technologické v Praze se svým projektem Moderní hodina chemie II. Navazovali jsme tím na první část, která se uskutečnila v loňském školním roce. Tématem byly přeměny energií.

Žáci se seznámili s využitím solární energie na autíčku a solárním pavoukovi. Dále studenti pracovali s metanolem, jehož malé množství použili jako palivo pro parní stroj. Změny objemu v závislosti na měnící se teplotě bylo demonstrováno na balonku politého kapalným dusíkem. Největší přeměnou chemické energie byla bezpochyby závěrečná ukázka střelného prachu.

Na zajímavé momenty z projektu se podívejte do fotogalerie.

napsali o nás

 

Jana Matěnová, vyučující chemie


 

 
Moderní hodina chemie I PDF Tisk Email

10. dubna 2014 mezi nás zavítali studenti z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze v rámci projektu Moderní hodina chemie. Pro naše osmáky připravili zajímavé pokusy, které není možné provést během výuky chemie.

Naši žáci zažili zapalování ohňostrojů, kdy určovali jejich složení pomocí barvy, byli svědkem rozdílu ve složení papíru při jeho hoření.  Velmi zajímavým pokusem byl i semafor, kdy pro protřepání baňky došlo vlivem dodané energie ke změně barvy a luminiscenční světlo, které používají živočichové. Snad nejlákavější je každoročně práce se suchým ledem při přípravě smetanové zmrzliny. Na závěr žáci sehráli scénku s kapalným dusíkem, který zchladí i rostlé květiny.

Na nejhezčí momenty se podívejte do fotogalerie.

 napsali o nás

 

Jana Matěnová, vyučující chemie


 

 
« ZačátekPředchozí41424344454647484950DalšíKonec »

Strana 44 z 53

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.