Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Hračka a knížka pro Bohemku PDF Tisk Email

Bohemka je česká vesnice, nedaleko Oděsy, na Ukrajině. Má svoji vlastní mateřskou školku a základní školu, do kterých dochází přes 50 dětí. Právě pro ně byly určeny hračky a knížky od dětí z naší školy, ale i učebnice češtiny, matematiky, vlastivědy a přírodopisu, věnované školou.

Hračky i knihy jsme předali přímo v Bohemce dne 11.dubna učitelkám školky a školy. Rádi bychom poděkovali i tiskárně pí L. Tomešové za pomoc s úpravou starších učebnic, které věnovala škola.

 

Vladimír Vít


 

 
Útulek Vrchlabí PDF Tisk Email

  Chlapci a děvčata z chovatelského kroužku navštívili 5. Dubna Záchrannou stanici KRNAP pro postižená zvířata ve Vrchlabí. V zajímavém vyprávění pracovnice útulku pí Bachtíkové se seznámili s osudy mnoha zvířat a ptáků nacházejících se v útulku vinou chování člověka k přírodě.

 

Vladimír Vít


 

 
Mažoretky postoupily do semifinále mistrovství republiky PDF Tisk Email

více zde


 
VESELÉ ZOUBKY PDF Tisk Email

V minulých dnech se naši prvňáci zúčastnili akce s názvem Veselé zoubky. Jednalo se o preventivní program s návodem na péči o chrup. Školu navštívily proškolené zástupkyně firmy dm. Děti s nimi shlédly krátkou edukativní pohádku „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Poté školitelky dětem vysvětlily, proč je důležité čistit si zoubky a pravidelně 2x ročně navštěvovat zubního lékaře. Všichni žáci si následně vyzkoušeli správnou techniku čištění na modelech zubů a vyplnili si pracovní listy. Jako odměnu si děti odnesly domů balíček zaměřený na péči o dětský chrup. 

Celá akce proběhla úspěšně, dětem se líbila pohádka i pracovní listy, ale nejvíce nadšené byly z modelů obřích zubů a hlavně z dárečků.

 

LenkaKoritenská


 

 
Přednáška pro žáky I. stupně k prevenci v dopravě a prevenci rizikového chování (vandalismus, šikana) ve spolupráci s Městskou policií v Trutnově PDF Tisk Email

  V měsíci březnu proběhly preventivní besedy pro žáky I. stupně pod vedením člena městské policie v Trutnově pana Bc. Zmatlíka.

Beseda byla zaměřena na dopravní kázeň – jak přecházet vozovku, kdo je chodec, cyklista, povinná výbava cyklisty, dopravní značky, krizová telefonní čísla, bezpečí a rizika.

Starší žáci ještě besedovali o tom, kdy jsou odpovědni za své činy, o přestupcích, kriminalitě a také o adekvátní a neadekvátní obraně.

Akce byla zajímavá, žáci spolupracovali. Odnesli si cenné informace, za které děkujeme.

 

Vlasta Vojáčková

 


 

 

 
Matematický klokan PDF Tisk Email

kategorie CVRČEK 

1. Hana Jorová – 66 bodů

2. Matyáš Forman a Terezie Hawlová – 62 bodů

3. Quoc Anh Bui – 59 bodů

 

kategorie KLOKÁNEK

1. Nicol Hejduková – 110 bodů                    

2. Luděk Fišer – 94 bodů

3. Tereza Fuchsová – 93 bodů

 

 kategorie BENJAMÍN

1. Lukáš Lasík – 79 bodů

2. Anna Mužíková – 73 bodů

3. Adam Grunt – 72 bodů

 

kategorie KADET 

1. Martin Tichý – 75 bodů

2. Jindřich Svoboda – 68 bodů

3. Tomáš Vajcík – 63 bodů

 

výsledky ve třídách


 
Moderní hodina chemie II PDF Tisk Email

Letos již podruhé mezi nás zavítali studenti Vysoké školy chemicko-technologické v Praze se svým projektem Moderní hodina chemie II. Navazovali jsme tím na první část, která se uskutečnila v loňském školním roce. Tématem byly přeměny energií.

Žáci se seznámili s využitím solární energie na autíčku a solárním pavoukovi. Dále studenti pracovali s metanolem, jehož malé množství použili jako palivo pro parní stroj. Změny objemu v závislosti na měnící se teplotě bylo demonstrováno na balonku politého kapalným dusíkem. Největší přeměnou chemické energie byla bezpochyby závěrečná ukázka střelného prachu.

Na zajímavé momenty z projektu se podívejte do fotogalerie.

napsali o nás

 

Jana Matěnová, vyučující chemie


 

 
Moderní hodina chemie I PDF Tisk Email

10. dubna 2014 mezi nás zavítali studenti z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze v rámci projektu Moderní hodina chemie. Pro naše osmáky připravili zajímavé pokusy, které není možné provést během výuky chemie.

Naši žáci zažili zapalování ohňostrojů, kdy určovali jejich složení pomocí barvy, byli svědkem rozdílu ve složení papíru při jeho hoření.  Velmi zajímavým pokusem byl i semafor, kdy pro protřepání baňky došlo vlivem dodané energie ke změně barvy a luminiscenční světlo, které používají živočichové. Snad nejlákavější je každoročně práce se suchým ledem při přípravě smetanové zmrzliny. Na závěr žáci sehráli scénku s kapalným dusíkem, který zchladí i rostlé květiny.

Na nejhezčí momenty se podívejte do fotogalerie.

 napsali o nás

 

Jana Matěnová, vyučující chemie


 

 
Edukační přednáška o dospívání PDF Tisk Email

     Přednáška o dospívání proběhla na naší škole a vedla ji, jako obvykle, pí Mgr. Alena Blažková, která s naší školou spolupracuje již několik let. Téma přednášek je vždy zaměřeno na dospívání a intimní hygienu, menstruaci, používání tampónů – děvčata opět obdržela vzorky v podobě menstruačních vložek, menstruačního kalendáře a brožury. Vyzkoušela si používání tampónu s aplikátorem. Na závěr byl prostor k diskusi.

      Přednášky pí Mgr. Blažkové jsou vždy velmi zajímavé, poutavé, upřímné, otevřené, ale zároveň i vtipnou formou podávané, jazykem dnešních teenagerů. Přednes střídá pí Mgr. Blažková se svou prezentací, která je každoročně aktualizována.

     Naše škola má s pí přednášející velice dobré zkušenosti, každoročně se pro dívky pořádá a domnívám se, že je to velmi přínosná beseda.

 

Romana Krulišová

 


 

 
Preventivní akce pro osmáky se studenty SZŠ Trutnov PDF Tisk Email

V pátek 4. dubna 2014 proběhla preventivní akce pro naše osmáky pod vedením okresního metodika prevence Mgr. Lenky Mikeskové z PPP. Studenti Střední zdravotnické školy Trutnov hráli otevřenou scénku na preventivní téma šikana, krádež, vztahy s rodiči… Žáci následně tvořili scénář, v jeho obměnách ho zdramatizovali a na závěr zhodnotili.

Akce byla velmi kreativní, neobvyklá a zajímavá. Žáci ji hodnotili jako velmi zdařilou.

Děkujeme, že jsme se mohli zúčastnit.

Jaká panovala na této akci atmosféra, se můžete podívat na přiložených fotografiích.  

 

Jana Matěnová, Romana Krulišová


 

 
« ZačátekPředchozí41424344454647484950DalšíKonec »

Strana 44 z 53

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.