Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Ukázky dravců PDF Tisk Email

 více foto


 

 
Výtvarné soutěže šk. rok 2013/2014 PDF Tisk Email

V tomto školním roce se naše škola, tak jako každoročně, účastnila celé řady výtvarných soutěží.

Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola v Turnově vyhlásila hned v září 3. ročník výtvarné soutěže pro žáky 7. – 9. tříd ZŠ a žáky ZUŠ na téma Život pod hladinou, kterou jsme obeslali i výkresy žáků

Celý článek...
 
2. díl besedy o tzv. poválečného odsunu s historikem Mgr. Jakubem Janovcem PDF Tisk Email

Protože 6. 5. jsme zdaleka nevyčerpali celou šíři problematiky tzv. poválečného odsunu, s Mgr. Jakubem Janovcem jsme se sešli znovu.

     Druhému (závěrečnému) dílu besedy pro žáky devátého ročníku přihlíželi i hosté, které dané téma na Trutnovsku bytostně, či profesně zajímá: pamětnice událostí paní Převlocká z Malých Svatoňovic, Mgr. Roman Rejl (ředitel Státního okresního archivu Trutnov), Mgr. Ondřej Vašata (zástupce ředitele Muzea Podkrkonoší v Trutnově), Mgr. Eva Hrubá (předsedkyně Trutnovského literárního klubu) a Mgr. Ivana Dvorská (učitelka NJ na Gymnáziu Trutnov).

     Po zhlédnutí výstižné ukázky z filmového dokumentu o nelehkém dopadu poválečných událostí na konkrétní původní německé obyvatele Trutnovska jsme se seznámili i s technickými podrobnostmi a konkrétními daty kolem organizování několika odsunových vln mezi léty 1945 – 48. 

     A závěr z besedního setkání? Lidská empatie (vcítění se) namísto principu „kolektivní viny“ je jediným možným moudrým východiskem z návratu k dramatické kapitole válečných a poválečných česko-německých vztahů, Trutnovsko (tehdejší – současné) nevyjímajíc.

Za organizátory besedy Mgr. Jaroslav Dvorský


 

 

 
Naše škola na TV DRAK PDF Tisk Email

zde k nahlédnutí

 


 

 
Pohár rozhlasu PDF Tisk Email

    Ve středu, 7. 5. 2014, se konalo na trutnovském stadionu okrskové kolo atletických závodů – Pohár rozhlasu. I přes nepřízeň počasí bojovali naši žáci s vervou a plným nasazením a právem se jim podařilo ve všech čtyřech kategoriích postoupit do okresního kola.

   A tak jsme vyrazili týden poté, 15. 5. 2014, do Dvora Králové. S obavami jsme sledovali zamračené nebe a báli se, že opět promokneme na kost. Silný vítr, který nejednou ovlivnil dosažené výkony, nakonec mraky rozfoukal a my zůstali suší. A jak jsme dopadli? Nejlepšího umístění dosáhli starší žáci, kterým se podařilo obhájit druhé místo z okrsku. Ostatní kategorie na medailová umístění sice nedosáhly, ale přesto patří všem závodníkům velký dík.  

 

Mgr. Marie Píšová

více foto

 


 

 
Přijímací zkoušky do skupin s rozšířenou výukou cizích jazyků do 4. a 6. ročníků PDF Tisk Email

více informací 

přihláška 


 

 
Taneční představení ZUŠ Trutnov PDF Tisk Email

7. května 2014 navštívili někteří žáci 2. roč., 3. roč., 4. roč. a 5. roč. taneční vystoupení „ V říši divů“ na motivy knihy Lewise Carrolla, které připravila ZUŠ Trutnov. Představení proběhlo ve Společenském centru UFFO.

Účinkující žáky tanečního oboru a taneční soubor YOU CAN DANCE jsme odměnili mohutným potleskem. Všem se vystoupení velmi líbilo.

Vlasta Vojáčková


 

 
VELIKONOČNÍ VÝSTAVA PDF Tisk Email

Před velikonočními svátky proběhla na prvním stupni výstava velikonočních prací žáků. Svoje výrobky vystavili žáci ze všech tříd i ze školní družiny. Celá expozice byla umístěna do prostor chodby na prvním stupni, kde si ji mohli prohlédnout všichni žáci, učitelé i rodiče na rodičovských schůzkách. Všem se výstava moc líbila a slyšeli jsme na ni i příznivé ohlasy z řad rodičů. 


 

 
Pálení čarodějnic v 1. B PDF Tisk Email

Děti z 1. B pálily čarodějnice na školním hřišti a odpoledne plné sluníčka si náležitě užily. Závodily v běhu, ve skoku do písku, střelách na branku i hodu na koš.  Měly také spoustu času na svoje hry, a tak kluci sáhli po osvědčeném fotbalu, holky stavěly domečky z přírodních materiálů a porovnávaly si svoje sbírky figurek.  Nakonec jsme za vydatné pomoci pana školníka podpálili vysokou hranici a naši čarodějnici zdárně spálili. Buřty i párky nám pak o to více chutnaly. 

Lenka Koritenská

více foto


 

 
Úspěch mažoretek PDF Tisk Email

číst zde 

 


 

 
« ZačátekPředchozí41424344454647484950DalšíKonec »

Strana 44 z 55

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.