Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Barevný týden PDF Tisk Email

Od 11. do 15. listopadu si děti 4. oddělení ŠD udělaly týden plný barev. První den byl „sluníčkový“ - vládla nám barva žlutá, úterý „šmoulí“ - modrá, středa „sněhová“ - bílá, čtvrtek „srdíčkový“ - červená a pátek „žabičkový“ - zelená. Úplně všechny děti se snažily danou barvu dodržet a získat tak malou odměnu. Ochotně se k nám přidaly i paní uč. Nyčová a Škopová, za což jim děkujeme. Celý týden jsme si užili a určitě si brzy společně zase nějakou „akcičku“ vymyslíme.

Synková Jana


 

 
Exkurze na Obchodní akademii Trutnov PDF Tisk Email

v rámci projektu „Děti se učí hospodařit s penězi

(oblast finanční gramotnosti)

     Již třetím rokem jsme se v rámci finanční gramotnosti ve výchově k občanství zúčastnili návštěvy na Obchodní akademii v Trutnově – projekt nesl název „Děti se učí hospodařit s penězi“.

Celý článek...
 
Vánoce na kopci PDF Tisk Email

Vanoce


 

 
Beseda s Městskou policií Trutnov PDF Tisk Email

Během listopadu probíhaly na naší škole besedy pod vedením Bc. Zmatlíka z Městské policie Trutnov. Žáci se seznámili s šikanou a kyberšikanou nejen ve škole. Dozvěděli se, jakým způsobem na ni reagovat, na koho se obrátit a kdo ji může pomoci vyřešit. V další části se věnovali ochraně zejména dětí v případě ohrožení. Na závěr dvouhodinové besedy žáci pokládali dotazy, týkající se práce strážníků.

Na zajímavé momenty se podívejte do fotogalerie.

další foto


 

 

 

 
Beseda s chovatelem hadů PDF Tisk Email

8. listopadu 2013 se v sedmičkách konala dlouho očekávaná beseda s chovatelem plazů panem Voňkou. V první části besedy se žáci dozvěděli spoustu důležitých informací o jejich životě v přírodě, různých zajímavostech a novinkách. Druhá část byla určena jejich chovu v zajetí, jejich potřebám. Závěr dvouhodinové besedy sloužil ukázkám hadů škrtičů, které do školy chovatel každoročně přiveze. Žáci měli možnost se s nimi i vyfotografovat.

                                                                                                              Jana Matěnová

další foto


 

 

 

 
Halloween na 1. stupni – projektový den PDF Tisk Email

Děti ze 2.A, 2.D, 3.C a 4. B si uspořádaly „halloweenskou party“ ve svých třídách a seznámily se s původem této tradice a ve strašidelných maskách pak obešly třídy na 1. stupni. Děti ze 2.A si v rámci anglického jazyka osvojily slovíčka na téma – Halloween.

Rády bychom poděkovaly rodičům za pomoc při přípravě tohoto projektového dne a maminkám za přípravu halloweenských specialit.

Třídní učitelky


 

 

 

 
VLK V ROUŠE BERÁNČÍM PDF Tisk Email

aneb 22. října 2013, Trutnov a seriál DDM CUP HK

 

Dne 22.10.2013 se uskutečnil první oficiální závod na naší autodráze a to v rámci 6-ti plánovaných závodů DDM CUP 2013 Hradec Králové. Tento termín byl po domluvě s organizátory DDM HK přesměrován do Trutnova.

 

            Na úterní závod pořádaný v podvečer v Trutnově dorazilo celkem 17 závodníků ze 4 klubů – Trutnova, Žamberka, Pardubic a Hradce Králové. Nicméně již v prvních minutách tréninku někteří mimotrutnovští zjistili, že tak dobrý nápad to asi nebyl. Neznámá dráha plná zatáček a místní, co ji dokonale zvládají. Zejména nutnost precizního brzdění po dlouhé rovince před jezdci přinášely mnohým závodníkům krušné chvilky. Ale po chvíli všichni zjistili, že dráha je sjízdná, počítání také funguje a tak není třeba se „vlka bát“.

Celý článek...
 
Výzdoba školy PDF Tisk Email


 

 

 

 
PDF Tisk Email

 

pdf buttonPříloha: projektový záměr školy


 

 
Dentalalarm aneb jak si správně čistit zuby PDF Tisk Email

Ve dnech 16. – 25. 9. 2013 proběhla ve všech třídách prvního stupně výuka správného čištění zubů. Program pro nás zajistily studentky zubního lékařství z Hradce Králové. Žáci se v první polovině hodiny dozvěděli nejdůležitější informace o problematice vzniku zubního kazu a dalších onemocnění v dutině ústní. Po té následoval praktický nácvik správného čištění zubů. Žáky problematika velice zaujala, zapojovali se aktivně do besedy a byly jim zodpovězeny všechny dotazy.

Mgr. Alena Petrželová


 

 

 
« ZačátekPředchozí41424344454647484950DalšíKonec »

Strana 48 z 53

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.