Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Výchova pozitivním vlivem – dlouhodobý projekt PDF Tisk Email

 16. ledna a 17. ledna 2019 se uskutečnily v ZŠ V Domcích první přednášky, které jsou součástí dlouhodobého projektu Výchova pozitivním vlivem, který škola pro své žáky připravila ve spolupráci s pí Bukovou. Nprap. Lukáš Vincenc, tiskový mluvčí Policie Trutnov a preventista, zahájil projekt přednáškou na téma „Bezpečnost na sociálních sítích a trestní odpovědnost mládeže“. Vedení školy předpokládá, že přednášky, které budou pravidelně jednou měsíčně a přímo navazují na výuku v souladu s rámcovým vzdělávacím programem, výrazně pomohou v dlouhodobém horizontu nejen se snadnějším a důkladnějším pochopením výuky, ale i s orientací  v současném, informacemi předimenzovaném, světě. Cílem bude i nastínění různých možností uplatnění v životě.

 "Chceme, aby z našich dětí vyrostly šťastné, sebevědomé a vzdělané bytosti. Chápeme, že pro žáky jsme vstupní bránou k jejich budoucnosti a bereme jejich vzdělání velmi zodpovědně." S tímto cílem jsme do tohoto dlouhodobého projektu šli.

 Dalším zajímavým hostem, který žáky naší školy navštíví, je paraolympionik a trutnovský rodák Aleš Kisý s přednáškou na téma „Prevence a motivace“, která je naplánovaná na únor.

 Velké poděkování patří paní Bukové, mamince žáků naší školy, která s myšlenkou projektu přišla a je nám plně nápomocná při jeho realizaci.


 

 
Pozorování jednobuněčných živočichů v šestých ročnících PDF Tisk Email

 Žáci šestých ročníků si doma připravili senné nálevy, ve kterých se za příhodných podmínek uvolňují nálevníci. Během výuky jsme měli možnost pozorovat trepky.

Jana Matěnová, vyučující přírodopisu


 

 
Okresní kolo dějepisné olympiády PDF Tisk Email

 Ve středu 16. 1. 2019 se na ZŠ Komenského, Trutnov konalo okresní kolo dějepisné olympiády. Velmi náročný test absolvovala Eliška Hirmerová a Dominik Martinec z 8. A. Eliška se umístila s 61% úspěšností na krásném 12. místě a Dominik uzavíral první polovinu výsledkové listiny.

 Téma „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“ bylo velmi široce pojato, a tak mě těší, že bojovali o přední umístění a nasbírali další cenné zkušenosti.

 Gratuluji a věřím, že v příštím roce budeme slavit další úspěchy a nejde se mezi žáky více nadšenců o historii.

 Mgr. Andrea Maternová, vyučující dějepisu


 

 
Dárky pod stromečkem ve školní družině PDF Tisk Email

 Po vánočních prázdninách čekalo na děti ze školní družiny pod stromečkem překvapení v podobě dárků. Děti potěšily hlavně stolní hry, kuchyňka na vaření, velký stolní fotbal, lego a jiné hračky.

Na radost dětí z dárků se podívejte do fotogalerie.

J. Pauzarová


 

 
PF 2019 PDF Tisk Email

         vanoce 2018 web 


 

 
Ředitelské volno PDF Tisk Email

Ředitelka školy vyhlašuje na čtvrtek 3. ledna a pátek 4. ledna 2019 ředitelské volno.

 

                                                                                            Ing. Z. Horáková Radová

                                                                                                    ředitelka školy


 

 
Advent ve Vídni PDF Tisk Email

 30. listopadu 2018 uspořádaly jazykářky zahraniční zájezd do Rakouska a zájem byl skutečně obrovský. Ve spolupráci s CK Lada dva autobusy bezpečně dovezly 92 žáků naší školy do hlavního města Rakouska. Vídeň děti ohromila. Polední procházka parkem u zámku Schönbrunn s nádhernou vyhlídkou z Glorietty na celé město byla odměnou za šestihodinovou cestu autobusem. Poté jsme se přesunuli k bývalému habsburskému sídlu Hofburgu a pěší zónou obklopenou spoustou obchodů i kaváren jsme došli ke katedrále sv. Štěpána. Třešinkou na dortu pak byla návštěva adventního trhu u staré radnice. Touto cestou chceme poděkovat paní průvodkyni Ladě Eidner za skvělou organizaci i odborný výklad. Auf Wiedersehen in Wien!

Za pedagogický doprovod: K.Kamitzová, K.Turková, H.Nováková, P.Matěnová, D.Fuchsová, M.Rusz

Celý článek...
 
MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA PDF Tisk Email

 

 I v letošním roce zavítal do naší školy Mikuláš společně se strašidelnými čerty a usměvavými anděly. Děti, které zazpívaly písničku nebo zarecitovaly básničku, dostaly sladkou odměnu.

 Černá čmouha na tváři byla památkou na „mikulášskou návštěvu“.

Více se podívejte v naší fotogalerii.

 Veronika Sedláková a Jitka Marczicsuková


 

 
ŠKOLNÍ DRUŽINA – VÝTVARNÝ KROUŽEK PDF Tisk Email

 Od září probíhají ve školní družině dvě zájmová odpoledne (výtvarné a sportovní) a ranní relaxační cvičení. Tyto zájmové kroužky mohou navštěvovat všechny děti, které jsou zapsané do školní družiny.

 Na práce dětí z výtvarného kroužku se podívejte v naší fotogalerii.

 J. Pauzarová


 

 
Vánoční sbírka pro útuláčky PDF Tisk Email

 Ani letošní rok nesměla na naší škole chybět Vánoční sbírka pro pejsky bez domova. Tuto akci již žáci velmi dobře znají a nejspíš proto se rok od roku vybere více potřebných věcí a zvyšuje se účast.

 Akce proběhla v prvním prosincovém týdnu. Během celého týdne žáci pilně nosili svým třídním učitelkám vše potřebné, co se pejskům může hodit (deky, hračky, granule, konzervy, pamlsky, …).

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 6 z 56

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.