Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Projekt Moderní chemie PDF Tisk Email

V pátek 16. listopadu 2012 se na naší škole uspořádal projekt Vysoké školy chemicko- technologické v Praze Moderní chemie. Skupina studentů dorazila na naši školu s pokusy, které se běžně při hodinách chemie nemohou provádět, nebo jsou nebezpečné. Žáci osmých ročníků viděli pokusy s dusíkem, hluboký hlas vlivem fluoridu sírové,  zapalovali i pěchovali střelný prach do bambitky, viděli pokusy se suchým ledem, semafor, dokonce si vyrobili zmrzlinu. Deváťáci pracovali s energií v ovoci, mezi sebou (!!!), s dusíkem, jímali vodík, …..  Přišli se podívat i vyučující a i ti se aktivně účastnili. Za správné odpovědi žáci získávali drobné odměny, které mohou využít při výuce chemie.

Na přiložených fotografiích si můžete Den moderní chemie připomenout.

                                                                                                                    Jana Matěnová, vyučující chemie

 


  
Setkání s akademickou malířkou Helgou Hoškovou-Weissovou PDF Tisk Email

Jako každý rok i letos se od 9. do 12. listopadu konal mezinárodní festival česko - německo - židovské kultury Devět bran. V pátek dopoledne se v Koncertní síni Bohuslava Martinů uskutečnila beseda pro žáky základních a středních škol na téma „Křišťálová noc“. Ze základních škol se besedy zúčastnili pouze žáci naší školy, konkrétně žáci 9. A a 9. B.

Programem nás provázel evangelický farář Tomáš Molnár, který si jako hosta pozval akademickou malířku Helgu Hoškovou-Weissovou. Tématy besedy byla jak Křišťálová noc 9. 11. 1938, tak především holocaust za druhé světové války. Paní Hošková-Weissová vyprávěla žákům a studentům co sama, jako Židovka, prožila za války. Její vyprávění o ghettu Terezín a koncentračních táborech Osvětim a Mauthausenu bylo doplněno hudebním vystoupením Tria Augenblick.

Aktualizováno Středa, 28 Listopad 2012 10:42
Celý článek...
 
Vánoce na kopci PDF Tisk Email

Vánoce na kopci se uskuteční 30. 11. 2012 v 17:00 před naši školou.

Pro podrobnější informace klikněte zde.

 


 

 
Pauzy a jejich dozor PDF Tisk Email

Pauzy a jejich dozor pro školní rok 2012/13 naleznete v sekci Základní informace > Formuláře

nebo stažením zde


 

 
Nabídka focení PDF Tisk Email

Focení proběhne 21. 11 .2012
Více informací u třídních učitelů
Náhled


 

Aktualizováno Pondělí, 05 Listopad 2012 12:31
 
Zpráva o dvoudenním výjezdním zasedání PDF Tisk Email

Ve dnech 25. a  26. října 2012 proběhlo dvoudenní výjezdní zasedání zaměstnanců naší školy (ZŠ V Domcích) realizované z OPVK v rámci DVPP,  které se uskutečnilo v rekreačním středisku Přední Labská.

 

Celý článek...
 
Beseda o hadech pro sedmáky PDF Tisk Email

Pravidelně každý rok naši školu navštíví pan Voňka, který se zabývá chovem hadů škrtičů. Během velmi zajímavé besedy se sedmáci seznámí s jejich vývojem, zvláštnostmi, výskytem v přírodě a chovem v zajetí. Jeho zajímavé vyprávění je doplněno ukázkami hadů škrtičů. Na přiložených fotografiích je vidět, že své hady miláčky svěří i do rukou našim žákům. Jako zajímavost nám ukázal i fotografie jeho tříleté americké pumy.

 

                                                                                                              Jana Matěnová, učitelka přírodopisu


 

Aktualizováno Pondělí, 05 Listopad 2012 10:14
 
Projekt „Děti se učí hospodařit s penězi“ PDF Tisk Email

     Již druhým rokem jsme se v rámci finanční gramotnosti ve výchově k občanství zúčastnili 22. října 2012 návštěvy na Obchodní akademii v Trutnově – projekt nesl název „Děti se učí hospodařit s penězi“.

Aktualizováno Pondělí, 05 Listopad 2012 10:03
Celý článek...
 
KEPNO 2012 PDF Tisk Email
Pondělí, 05 Listopad 2012 08:38

Žáci 8. tříd se zúčastnili výměnného pobytu v polském městečku Kepno v rámci projektu Evropské unie s názvem „Kultura ve službách ekologie.“

Společně s Italy a Poláky, se kterými si naši žáci vytvořili velmi přátelský vztah, získávali nové zkušenosti, procvičili anglický jazyk a naučili se nová slovíčka v italštině a polštině.

Celý týden se žáci společně věnovali přípravě výstavy fotek a divadelního představení s ekologickou tématikou. „Navštívili jsme spoustu krásných míst, např.: stadion ve Wroclawi, Japonské zahrady, aquapark nebo ekofarmu.“ Tomáš Petr, Denisa Petrová „Všichni jsme chtěli v Polsku zůstat a doufáme, že nás naši noví kamarádi brzy navštíví.“

Karolína Čermáková, Adéla Němečková, Tereza Kánská, Natálie Zingová, Ondra Fuchs, Jakub Frýba, Tomáš Vajcík, David Šimáně

K jejich velkému nadšení nám Poláci přislíbili svou návštěvu a účast na školní akci Vánoce na kopci již na konci listopadu 2012.

 

Ing. Zuzana Horáková Radová, Mgr. Klára Missbergerová


 

Aktualizováno Pátek, 09 Listopad 2012 09:25
 
1. Laboratorní práce PDF Tisk Email
Středa, 17 Říjen 2012 12:39

Vzor první laboratorní práce pro 8. třídu naleznete v sekci: žáci > ke stažení


 

 
« ZačátekPředchozí5152DalšíKonec »

Strana 51 z 52

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.