Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Projekt Bodlinka u nás PDF Tisk Email
Napsal uživatel Blanka Jorová   
Čtvrtek, 13 Prosinec 2012 14:12

Žáci 4. B pod vedením p. učitelky Lenky Koritenské připravili projekt o Bodlince, která je adoptovaná ve Školním klubu. Děti se seznámily s životem ježka v přírodě, s jeho potravou a možným nebezpečím. Na závěr si každý žák Bodlinku vyrobil.

Jana Matěnová


 

 

Aktualizováno Pátek, 14 Prosinec 2012 09:47
 
Prevence osmých a devátých ročníků s Policií ČR PDF Tisk Email

6. a 7. prosince proběhla na naší škole beseda s nprap.Udo Ertnerem, který je tiskovým mluvčím PČR. Žáci se seznámili s trestní odpovědností, domácím násilím, šikanou a dalšími aktuálními tématy. Žáci se aktivně zapojovali do besedy, měli možnost pokládat otázky.

 

 

 

Jana Matěnová


 

 

 

 
Pojďte s námi do pravěku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Blanka Jorová   
Úterý, 11 Prosinec 2012 12:44

V úterý 20. listopadu 2012 se v odpoledních hodinách v muzeu Podkrkonoší Trutnov konala přednáška pana Mgr. Ondřeje Vašaty na téma: „Pojďte s námi do pravěku“. Přednášky se mohli zúčastnit všichni žáci druhého stupně základních škol. Z naší školy této nabídky využilo pět žáků ze třídy 7. B, Karolína Bazsoóvá, Pavlína Holečková, Dominik Hojný, Vojtěch C´miel a David Peprník. S dalšími trutnovskými školami jsme měli možnost prohlédnout si nové archeologické nálezy z Trutnovska. Jak pan Vašata poznamenal, v letošním roce se s nálezy „roztrhl pytel“. Pravěké předměty byly objeveny v Poříčí, Velkých Svatoňovicích, Studenci, Debrném i v Žacléři. Do rukou se nám dostaly pazourky, sekery, sekeromlaty z doby kamenné, ale také unikátní bronzové sekyrky z doby bronzové. Mladší archeologické nálezy z doby železné a následujícího římského období byly zastoupeny keramikou a mnoha fotografiemi. Žákům byla také nabídnuta možnost podílet se na jaře roku 2013 na dalších archeologických průzkumech na Trutnovsku. Kdo ví, třeba se jim také podaří nalézt nějaký ten pazourek.

Děkujeme za poutavé vyprávění

Mgr. Andrea Maternová, vyučující dějepisu


 

Aktualizováno Úterý, 11 Prosinec 2012 12:46
 
FLORBALISTKY Z 1. STUPNĚ JSOU 3. NEJLEPŠÍ V KRAJI !!! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Blanka Jorová   
Úterý, 11 Prosinec 2012 12:38

Ve čtvrtek 29.11.2012 se ve sportovní hale v Předměřicích nad Labem konalo krajské kolo Poháru ČFbU pro žáky a žákyně 1. stupně ve florbale, kde se představily i naše florbalistky ze 4. a 5. tříd. Přestože odjížděly v ne úplně nejsilnější možné sestavě, postaraly se o velký úspěch naší školy.

     Turnaj zahájily proti dívkám ze ZŠ Strž Dvůr Králové nad Labem, se kterými v okresním kole prohrály 3:8. Holky na soupeřky doslova vlétly a po poločase vedly 5:1. Ve druhém poločase ale Strž přidala a začala hrát svou hru. Nakonec jsme byly rády za těsné vítězství 6:5. I ve druhém zápase proti Dream teamu (Nové Město nad Metují) začaly holky velmi dobře a po poločase vedly 5:2. Po zápase se pak radovaly z vítězství 6:4. Díky ostatním výsledkům nastupovaly k poslednímu utkání ve skupině s jistotou postupu do semifinále z 1. místa. Přesto zápas nevypustily a vyhrály 5:2.

Aktualizováno Úterý, 11 Prosinec 2012 12:39
Celý článek...
 
Projekt Moderní chemie PDF Tisk Email

V pátek 16. listopadu 2012 se na naší škole uspořádal projekt Vysoké školy chemicko- technologické v Praze Moderní chemie. Skupina studentů dorazila na naši školu s pokusy, které se běžně při hodinách chemie nemohou provádět, nebo jsou nebezpečné. Žáci osmých ročníků viděli pokusy s dusíkem, hluboký hlas vlivem fluoridu sírové,  zapalovali i pěchovali střelný prach do bambitky, viděli pokusy se suchým ledem, semafor, dokonce si vyrobili zmrzlinu. Deváťáci pracovali s energií v ovoci, mezi sebou (!!!), s dusíkem, jímali vodík, …..  Přišli se podívat i vyučující a i ti se aktivně účastnili. Za správné odpovědi žáci získávali drobné odměny, které mohou využít při výuce chemie.

Na přiložených fotografiích si můžete Den moderní chemie připomenout.

                                                                                                                    Jana Matěnová, vyučující chemie

 


  
Setkání s akademickou malířkou Helgou Hoškovou-Weissovou PDF Tisk Email

Jako každý rok i letos se od 9. do 12. listopadu konal mezinárodní festival česko - německo - židovské kultury Devět bran. V pátek dopoledne se v Koncertní síni Bohuslava Martinů uskutečnila beseda pro žáky základních a středních škol na téma „Křišťálová noc“. Ze základních škol se besedy zúčastnili pouze žáci naší školy, konkrétně žáci 9. A a 9. B.

Programem nás provázel evangelický farář Tomáš Molnár, který si jako hosta pozval akademickou malířku Helgu Hoškovou-Weissovou. Tématy besedy byla jak Křišťálová noc 9. 11. 1938, tak především holocaust za druhé světové války. Paní Hošková-Weissová vyprávěla žákům a studentům co sama, jako Židovka, prožila za války. Její vyprávění o ghettu Terezín a koncentračních táborech Osvětim a Mauthausenu bylo doplněno hudebním vystoupením Tria Augenblick.

Aktualizováno Středa, 28 Listopad 2012 10:42
Celý článek...
 
Vánoce na kopci PDF Tisk Email

Vánoce na kopci se uskuteční 30. 11. 2012 v 17:00 před naši školou.

Pro podrobnější informace klikněte zde.

 


 

 
Pauzy a jejich dozor PDF Tisk Email

Pauzy a jejich dozor pro školní rok 2012/13 naleznete v sekci Základní informace > Formuláře

nebo stažením zde


 

 
Nabídka focení PDF Tisk Email

Focení proběhne 21. 11 .2012
Více informací u třídních učitelů
Náhled


 

Aktualizováno Pondělí, 05 Listopad 2012 12:31
 
Zpráva o dvoudenním výjezdním zasedání PDF Tisk Email

Ve dnech 25. a  26. října 2012 proběhlo dvoudenní výjezdní zasedání zaměstnanců naší školy (ZŠ V Domcích) realizované z OPVK v rámci DVPP,  které se uskutečnilo v rekreačním středisku Přední Labská.

 

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí5152535455565758DalšíKonec »

Strana 57 z 58

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.