Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Advent ve Vídni PDF Tisk Email

 30. listopadu 2018 uspořádaly jazykářky zahraniční zájezd do Rakouska a zájem byl skutečně obrovský. Ve spolupráci s CK Lada dva autobusy bezpečně dovezly 92 žáků naší školy do hlavního města Rakouska. Vídeň děti ohromila. Polední procházka parkem u zámku Schönbrunn s nádhernou vyhlídkou z Glorietty na celé město byla odměnou za šestihodinovou cestu autobusem. Poté jsme se přesunuli k bývalému habsburskému sídlu Hofburgu a pěší zónou obklopenou spoustou obchodů i kaváren jsme došli ke katedrále sv. Štěpána. Třešinkou na dortu pak byla návštěva adventního trhu u staré radnice. Touto cestou chceme poděkovat paní průvodkyni Ladě Eidner za skvělou organizaci i odborný výklad. Auf Wiedersehen in Wien!

Za pedagogický doprovod: K.Kamitzová, K.Turková, H.Nováková, P.Matěnová, D.Fuchsová, M.Rusz

Celý článek...
 
MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA PDF Tisk Email

 

 I v letošním roce zavítal do naší školy Mikuláš společně se strašidelnými čerty a usměvavými anděly. Děti, které zazpívaly písničku nebo zarecitovaly básničku, dostaly sladkou odměnu.

 Černá čmouha na tváři byla památkou na „mikulášskou návštěvu“.

Více se podívejte v naší fotogalerii.

 Veronika Sedláková a Jitka Marczicsuková


 

 
ŠKOLNÍ DRUŽINA – VÝTVARNÝ KROUŽEK PDF Tisk Email

 Od září probíhají ve školní družině dvě zájmová odpoledne (výtvarné a sportovní) a ranní relaxační cvičení. Tyto zájmové kroužky mohou navštěvovat všechny děti, které jsou zapsané do školní družiny.

 Na práce dětí z výtvarného kroužku se podívejte v naší fotogalerii.

 J. Pauzarová


 

 
Vánoční sbírka pro útuláčky PDF Tisk Email

 Ani letošní rok nesměla na naší škole chybět Vánoční sbírka pro pejsky bez domova. Tuto akci již žáci velmi dobře znají a nejspíš proto se rok od roku vybere více potřebných věcí a zvyšuje se účast.

 Akce proběhla v prvním prosincovém týdnu. Během celého týdne žáci pilně nosili svým třídním učitelkám vše potřebné, co se pejskům může hodit (deky, hračky, granule, konzervy, pamlsky, …).

Celý článek...
 
„Křišťálová noc“ pro 9. ročník PDF Tisk Email

 

 V tradičním komponovaném pořadu pro 9. ročník ZŠ a SŠ (který se váže k předmětům: dějepis, český jazyk a literatura, zeměpis, výchova k občanství) v pátek 9. listopadu 2018 jako pamětnice letos vystoupila RNDr. Michaela Vidláková. Doprovodila ji hudební skupina Augenblick (s písněmi v jidiš i hebrejštině).

 Beseda byla moc zajímavá, žáci hodnotili akci jako velmi autentickou, zajímavou a pro nás všechny to byl nezapomenutelný zážitek.

Romana Krulišová


 

 
Sběr papíru PDF Tisk Email

Sběr papíru proběhne ve čtvrtek 6. 12 a ve čtvrtek 13. 12. 2018 vždy od 14:30 do 16:00 h


 

 
Vánoční sbírka pro útuláčky PDF Tisk Email

Více informací ZDE 


 

 
Školská futsalová liga dívek: postup do republikového finále! PDF Tisk Email

 

 Naše děvčata roč. 2005 a ml. se v Pardubicích – Ohrazenicích utkala o postup na republikové finále ve futsalu. Přestože to pro některé z nich byla premiéra v tomto sportu, nevedla si vůbec špatně. V prvním utkání proti týmu ZŠ Nechanice tvořeného z několika fotbalistek FC Hradec Králové se v úvodu rozkoukávala a po dvou chybách prohrávala 0:2. Pak se ale jejich hra zlepšila a díky brankám Jess Smrcové a Anet Šípkové skončil zápas 2:2. Hned po tomto utkání následoval zápas se ZŠ Studenec. A v něm se holkám dařilo – zvítězily 6:0 (branky: J.Smrcová 2. A. Šípková 2, D. Kučerová, N. Pejsarová). Po krátké pauze čekal děvčata největší favorit celé soutěže: ZŠ Pardubice-Ohrazenice, což je fotbalová škola nejen pro chlapce, ale též pro dívky. Domácí vyhrály 2:0 a poté přišly na řadu odvety. A ty se holkám povedly: nejprve porazily ZŠ Nechanice 1:0 brankou K. Krestové a poté stejným poměrem vyhrály nad ZŠ Studenec, když se trefila A.Švecová. V posledním zápase uhrály remízu se ZŠ Pardubice-Ohrazenice. Branku vstřelila těsně před koncem J. Smrcová. Děvčata si tak pojistila 2. příčku, která zaručovala postup do republikového finále, které se uskuteční 4.12. v Heřmanově Městci.

Celý článek...
 
Halloween ve školní družině PDF Tisk Email

 Poslední říjnový den patří již tradičně ve školní družině zábavě. Děti v převlecích za nejrůznější pohádkové a strašidelné bytosti plní zábavné i strašidelné úkoly, za jejichž splnění všichni obdrží drobnou odměnu. I tentokrát jsme si to všichni moc užili.

Jana Pauzarová, vychovatelka


 

 
Dějepisná olympiáda PDF Tisk Email

 Ve čtvrtek 15. 11. 2018 se konala olympiáda z dějepisu určená pro zájemce z 8. a 9. ročníků. Téma bylo „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“.

Celou přípravu dokončili a test si napsali tři žáci z 8. A. Všem moc gratuluji k odvaze a chuti si něco nového vyzkoušet. Nejlépe se umístila Eliška Hirmerová s 90% úspěšností. Vynikajícího výsledku dosáhl také Dominik Martinec a zájem projevil i Matyáš Červený.

 Do okresního kola postupuje Eliška s Dominikem!

 Děkuji a přeji mnoho dalších úspěchů.

Mgr. Andrea Maternová, vyučující dějepisu


 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 9 z 58

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.