Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Beseda s chovatelem plazů v sedmičkách PDF Tisk Email

Stalo se již tradicí, že do sedmých ročníků v době probírání plazů přijede na odbornou besedu chovatel plazů pan Voňka.  Letos s sebou dovezl zástupce pouštních i stepních želv, z ještěrů baziliška, varana Cipíska, agamu kočičínskou a Vendu agamu vousatou. Z hadů již tradičně Fátimu krajtu tygovanou, Báru anakondu albínskou formu a krajtu tmavou. Všechny si zástupce žáci nejen prohlédli, ale vyslechli si o nich i poutavé a poučné povídání.

Pan Voňka žáky na závěr žáky seznámil i s nově chovanými živočichy – papoušky.

Žákům se beseda velmi líbila a na atmosféru se můžete podívat do fotogalerie.

Mgr. Jana Matěnová, učitelka přírodopisu


 

 
Beseda s nevidomou paní PDF Tisk Email

Dne 24. listopadu jsme se třídou 5. A a paní učitelkou Čeřovskou šli na besedu s nevidomou paní. Beseda se konala na veterinární klinice. Paní nám vyprávěla o tom, jak se jí žije ve tmě, jak se máme zachovat, když potkáme nevidomého člověka. Mohli jsme si vyzkoušet s klapkami na očích, jak se chodí se slepeckou holí, jak se nalévá voda do hrnku pomocí pípátka. Aby si mohla číst, musela se naučit slepecké Braillovo písmo.  Ukázala nám color test na barvy a telefon pro nevidomé. Vyprávěla nám o svých vodících psech, kteří jí pomáhají v chůzi a orientaci. Paní chodí se cvičeným psem Xantou. Mohli jsme si také vyzkoušet povely a pes nám podával věci, pak jsme mu dali odměnu.

Nakonec se třída podívala do ordinací, kde vyšetřují psy a ostatní zvířata. Děkujeme paní za přednášku, moc se nám to líbilo.

Rozenbergová Aneta, Zajíčková Kristýna, Bischofová Tereza, Danza Anna

Foto: Vejnert Šimon 


 

 
Česko zpívá koledy PDF Tisk Email

                       zpivani w

 

Srdečně vás zveme na zpívání před naší školou.


 

 
Sdělení vedení školy PDF Tisk Email

V úterý 12. prosince 2017 od 16:00 do 18:00 hodin proběhnou konzultační schůzky.


 

 
Historické osobnosti PDF Tisk Email


 

 
Živá knihovna povolání PDF Tisk Email

V pondělí 13. listopadu 2017 se naši deváťáci zúčastnili akce zvané „Živá knihovna povolání“, kterou pořádal Svaz průmyslu a dopravy České republiky. Dětem se představily firmy: ABB, ZPA Smart Energy, MZ Liberec, Zdravotnický holding KHK, Tyco Electronics EC Trutnov, AUTOSTYL, KASPER KOVO, LUKO, Pepperl+Fuchs Manufacturing a Continental Automotive.

Tato prezentace probíhala ve Společenském centru Uffo a byla perfektně zorganizovaná.

Žáci tuto akci hodnotili pozitivně.

Romana Krulišová, Jana Matěnová


 

 
Fyzika 8. ročník PDF Tisk Email

Měřili jsme teplo. Při zpracování výsledků měření jsme se zapotili.


 

 
Plavání druhých ročníků PDF Tisk Email

Druháčci zakončili letošní plavecký výcvik společnými závody. Gratulujeme vítězům a všechny děti chválíme za snahu a vytrvalost.

Kolektiv učitelek druhých tříd


 

 
Halloween ve družině – strašidelná cesta PDF Tisk Email

Dne 31. 10. jsme pro děti připravili netradiční odpoledne – strašidelnou stezku po škole. Dětem na stanovištích pomáhali kamarádi ze starších ročníků plnit nejrůznější úkoly. Po skončení se děti mohly zúčastnit podzimní dílničky, která se stala součástí kolektivní práce všech oddělení.

Na naše společné odpoledne se podívejte do fotogalerie:

Za kolektiv vychovatelek J. Pauzarová


 

 
Návštěva dětí z Léčebny zrakových vad ze Dvora Králové nad Labem na naší autodráze PDF Tisk Email

I když většina dětí trávila podzimní prázdniny v kruhu rodinném, tak v Léčebně zrakových vad tráví nemocné děti i tyto volné dny. A tak po domluvě s vrchní sestrou (paní Štěpánovou) vznikla myšlenka, seznámit je s činností našeho automodelářského kroužku a tyto dlouhé dny v léčebně jim zpestřit.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 53

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.