Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Živá knihovna povolání PDF Tisk Email

V pondělí 13. listopadu 2017 se naši deváťáci zúčastnili akce zvané „Živá knihovna povolání“, kterou pořádal Svaz průmyslu a dopravy České republiky. Dětem se představily firmy: ABB, ZPA Smart Energy, MZ Liberec, Zdravotnický holding KHK, Tyco Electronics EC Trutnov, AUTOSTYL, KASPER KOVO, LUKO, Pepperl+Fuchs Manufacturing a Continental Automotive.

Tato prezentace probíhala ve Společenském centru Uffo a byla perfektně zorganizovaná.

Žáci tuto akci hodnotili pozitivně.

Romana Krulišová, Jana Matěnová


 

 
Fyzika 8. ročník PDF Tisk Email

Měřili jsme teplo. Při zpracování výsledků měření jsme se zapotili.


 

 
Plavání druhých ročníků PDF Tisk Email

Druháčci zakončili letošní plavecký výcvik společnými závody. Gratulujeme vítězům a všechny děti chválíme za snahu a vytrvalost.

Kolektiv učitelek druhých tříd


 

 
Halloween ve družině – strašidelná cesta PDF Tisk Email

Dne 31. 10. jsme pro děti připravili netradiční odpoledne – strašidelnou stezku po škole. Dětem na stanovištích pomáhali kamarádi ze starších ročníků plnit nejrůznější úkoly. Po skončení se děti mohly zúčastnit podzimní dílničky, která se stala součástí kolektivní práce všech oddělení.

Na naše společné odpoledne se podívejte do fotogalerie:

Za kolektiv vychovatelek J. Pauzarová


 

 
Návštěva dětí z Léčebny zrakových vad ze Dvora Králové nad Labem na naší autodráze PDF Tisk Email

I když většina dětí trávila podzimní prázdniny v kruhu rodinném, tak v Léčebně zrakových vad tráví nemocné děti i tyto volné dny. A tak po domluvě s vrchní sestrou (paní Štěpánovou) vznikla myšlenka, seznámit je s činností našeho automodelářského kroužku a tyto dlouhé dny v léčebně jim zpestřit.

Celý článek...
 
Sběr papíru PDF Tisk Email

Podzimní sběr začíná 9. listopadu 2017. Pan Holý bude podle rozpisu přebírat papír řádně svázaný (tříděný novinový papír, karton) opět u vchodu SLUŽBY ŠKOLE.

  9.11.                                                          15:30 – 16:30 hodin

10.11.                                                          15:30 – 16:30 hodin

14.11.                       7 – 8:30 hodin

15.11.                       7 – 8:30 hodin

 

Výtěžek ze sběru dostane třída k aktivitám dle svého uvážení (nutný pokladní doklad). Děkujeme za spolupráci.                                                                                                                                                                                          Vedení školy 


 

 
Hospodářský význam skotu PDF Tisk Email

Po roce zavítala mezi osmáky studentka ČZU Praha Bc. Lenka Matěnová a v rámci výuky o sudokopytnících besedovala s žáky 8. B o skotu. Žáky seznámila s chovem a využitím tura domácího, obrázky doplnila ukázkami krmiv a jejich životem ve stáji.

Jana Matěnová, vyučující přírodopisu


 

 
Přírodovědný klokan 2017 PDF Tisk Email

Stejně jako každý rok na podzim, tak i letos, čekal na žáky osmých a devátých ročníků Přírodovědný klokan. A tak 11. 10. obdrželi 24 otázek z oblasti přírodopisu, zeměpisu, chemie, fyziky a matematiky. Během 40 minut v kartě zaškrtávali své tipy na správné odpovědi. K 24 bodům, s nimiž každý z nich vstupoval do soutěže, pomalu přidávali další, a jak to všechno dopadlo, se můžete podívat zde


 

 
TRAPAS NEPŘEŽIJU aneb TEN ŘÍZEK NEZVEDEJ! PDF Tisk Email

 

V pátek 13. října 2017 žáci 2. stupně navštívili představení „Trapas nepřežiju“, které bylo vtipnou formou zaměřeno na zásady slušného chování.

 Hlavními aktéry byli Michaela Dolinová, v roli RY-PO-SLUCHa = RYchlá POmoc SLUšného Chování, a Ladislav Ondřej, v roli Karla Loudy, žáka 8. B, který by se rád naučil některým základním pravidlům slušného chování.

 Karel Louda přichází do nové školy v novém městě, bojí se nového kolektivu, nových učitelů, sousedů a holek. Díky paní Ry-po-sluch se z Karla stává mladý muž, který ovládá dokonale zásady slušného chování.

 Na závěr představení vystoupili Pavel Callta se svými hity „Terapeut“, „Píšem si svůj sen“ a Nelly Řehořová s písničkou z muzikálu „Muž se železnou maskou“ – „Žít jen svou láskou“ a další.

 Program se nám všem moc líbil a náležitě jsme si ho užili.

Mgr. Romana Krulišová


 

 
PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL A ZAMĚSTNAVATELŮ 2017 PDF Tisk Email

 Ve dnech 13. a 14. října 2017 otevřelo své stánky 64 středních škol a středních odborných učilišť a také 22 firem nabízejících volná pracovní místa.

 V Uffu se prezentovaly nejen školy z Trutnova a blízkého okolí, ale také například z Hradce Králové, Pardubic, Dobrušky a dalších vzdálenějších míst.

 Deváťáci si mohli vybrat z nepřeberného množství oborů, jako například informatiky, potravinářství, zdravotnictví, ekonomie, gymnázií, umělecké tvorby, služeb, obchodu, gastronomie, stavebnictví, pedagogiky a mnoha dalších profesí.

 I naši deváťáci, ostatně jako každý rok, navštívili tento veletrh středních škol a byl pro ně velkým přínosem.

Mgr. Romana Krulišová


 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 53

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.