Základní škola, Trutnov, V Domcích 488
Školská futsalová liga dívek: postup do republikového finále! PDF Tisk Email

 

 Naše děvčata roč. 2005 a ml. se v Pardubicích – Ohrazenicích utkala o postup na republikové finále ve futsalu. Přestože to pro některé z nich byla premiéra v tomto sportu, nevedla si vůbec špatně. V prvním utkání proti týmu ZŠ Nechanice tvořeného z několika fotbalistek FC Hradec Králové se v úvodu rozkoukávala a po dvou chybách prohrávala 0:2. Pak se ale jejich hra zlepšila a díky brankám Jess Smrcové a Anet Šípkové skončil zápas 2:2. Hned po tomto utkání následoval zápas se ZŠ Studenec. A v něm se holkám dařilo – zvítězily 6:0 (branky: J.Smrcová 2. A. Šípková 2, D. Kučerová, N. Pejsarová). Po krátké pauze čekal děvčata největší favorit celé soutěže: ZŠ Pardubice-Ohrazenice, což je fotbalová škola nejen pro chlapce, ale též pro dívky. Domácí vyhrály 2:0 a poté přišly na řadu odvety. A ty se holkám povedly: nejprve porazily ZŠ Nechanice 1:0 brankou K. Krestové a poté stejným poměrem vyhrály nad ZŠ Studenec, když se trefila A.Švecová. V posledním zápase uhrály remízu se ZŠ Pardubice-Ohrazenice. Branku vstřelila těsně před koncem J. Smrcová. Děvčata si tak pojistila 2. příčku, která zaručovala postup do republikového finále, které se uskuteční 4.12. v Heřmanově Městci.

Celý článek...
 
Halloween ve školní družině PDF Tisk Email

 Poslední říjnový den patří již tradičně ve školní družině zábavě. Děti v převlecích za nejrůznější pohádkové a strašidelné bytosti plní zábavné i strašidelné úkoly, za jejichž splnění všichni obdrží drobnou odměnu. I tentokrát jsme si to všichni moc užili.

Jana Pauzarová, vychovatelka


 

 
Dějepisná olympiáda PDF Tisk Email

 Ve čtvrtek 15. 11. 2018 se konala olympiáda z dějepisu určená pro zájemce z 8. a 9. ročníků. Téma bylo „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“.

Celou přípravu dokončili a test si napsali tři žáci z 8. A. Všem moc gratuluji k odvaze a chuti si něco nového vyzkoušet. Nejlépe se umístila Eliška Hirmerová s 90% úspěšností. Vynikajícího výsledku dosáhl také Dominik Martinec a zájem projevil i Matyáš Červený.

 Do okresního kola postupuje Eliška s Dominikem!

 Děkuji a přeji mnoho dalších úspěchů.

Mgr. Andrea Maternová, vyučující dějepisu


 

 
Okrsková kola ve florbale chlapců: 1. a 2. místo PDF Tisk Email

 Počátkem listopadu se okrskových kol ve florbale dočkali také kluci. Nejprve se představili ti mladší – žáci 6.-7.tříd. A v konkurenci 7 dalších týmů z Trutnova a okolí si nevedli špatně.

Celý článek...
 
Přírodovědný klokan 2018 PDF Tisk Email

 Stejně jako každý rok na podzim, tak i letos, čekal na žáky osmých a devátých ročníků Přírodovědný klokan. A tak 15. 10. obdrželi 24 otázek z oblasti přírodopisu, zeměpisu, chemie, fyziky a matematiky. Během 40 minut v kartě zaškrtávali své tipy na správné odpovědi. K 24 bodům, s nimiž každý z nich vstupoval do soutěže, pomalu přidávali další, a jak to všechno dopadlo, se můžete podívat zde

Mgr. Marie Píšová


 

 
EXKURZE V TRUTNOVSKÉM ARCHIVU PDF Tisk Email

 V pondělí 5. listopadu 2018 jsme s naší třídou zavítali do trutnovského archivu. Povídali jsme si o T. G. Masarykovi a E. Benešovi. Poté jsme měli možnosti navštívit i část archivu, která je veřejnosti nepřístupná. Viděli jsme i nestarší kroniku trutnovského archivu.

 Moc se nám to líbilo a za to vše děkujeme pí učitelce B. Jorové a samozřejmě trutnovskému archivu.

 za 7. B Aneta Hofbauerová a Bára Strnádková


 

 
Zpráva o exkurzi PDF Tisk Email

 Dne 25. 10. 2018 se žáci 9. tříd vydali do úpického muzea. Tématem přednášky pana Jana Nešněry, z Klubu vojenské historie Trutnov, byla úloha legií při vzniku Československé republiky. Výstava byla velmi zajímavá, s ukázkou dobových zbraní, zákopu, uniforem či různých dokumentů. Atmosféru krásně dokresloval projíždějící vlak legionářů. Děkujeme za vstřícný přístup a čas, který speciálně nám pan Nešněra věnoval.

Mgr. Andrea Maternová


 

 
Trikolorový den ve škole PDF Tisk Email

 V pátek se i žáci a učitelé II. stupně připojili k výzvě I. stupně a přišli oblečení v barvách trikolory. Ve výuce jsme si připomněli osudové dny vzniku Československé republiky a zvolili nejnápadněji oblečeného Čecha – Češku, které Žákovský parlament sladce odměnil.

Jana Matěnová, metodik prevence


 

 
Projekt „FINANČNÍ SVOBODA“ pro 9. ročník PDF Tisk Email

 

 Ve dnech 23. a 24. října 2018 proběhly projektové dny pro třídu 9. A, B. Jednalo se, stejně jako v minulých letech, o projekt „Finanční svoboda“, který je zaměřen na finanční gramotnost.

 V první části se žáci seznámili s terminologií, finančními produkty, což bylo nezbytné, aby mohli posléze „hru“ hrát.

 V druhé části již žáci (finanční poradci) prováděli praktické transakce pro své klienty (příslušnou rodinu). Smyslem hry bylo splnit vytčené cíle bezpečnou cestou, ne za cenu riskování.

 Na závěr jsme v obou třídách zhodnotili průběh projektového dne a připomněli si význam a smysl finanční gramotnosti.

 Žáci se dozvěděli o finančních produktech na trhu, jak s finančními prostředky mohou nakládat, jakým způsobem mohou investovat atd. Domníváme se, že pomocí hry si nejlépe žáci osvojí, jak zacházet s finančními prostředky. Věříme, že žáci tento den hodnotili pozitivně.

Blanka Jorová a Romana Krulišová


 

 
Praha - florbal a vánoční trhy PDF Tisk Email

5.12. Praha: osmifinále MS ve florbale a vánoční trhy 

více informací ZDE (velikost souboru 214 kB)


 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 10 z 58

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.