Černá hora PDF Tisk Email

     V květnu jsme v rámci volnočasových aktivit zamířili do Krkonoš. Vybrali jsme si Černou horu – jízda lanovkou, výhled z rozhledny Panorama, Černohorské rašeliniště a procházka do Pece pod Sněžkou. Meteorologové svou předpovědí počasí na poslední chvíli odradili řadu dětí, přesto hrstka odvážných stála ráno u školy a čekala netrpělivě na příjezd autobusu. A tak jsme tedy vyjeli…

     Pan řidič nás dovezl přímo ke stanici lanové dráhy v Janských Lázních. Právě jízda lanovkou byla pro spoustu dětí největším zážitkem. Na Černé hoře nás přivítalo sluníčko, ovšem valící se mlha a kupící se mraky naznačily, že meteorologové se se svou předpovědí moc nemýlili. Dlouho jsme váhali, zda vůbec na rozhlednu půjdeme. Nakonec jsme se rozhodli, že se na ni vyškrábeme. Výhled nebyl nic moc – ve většině směrů pouze mlha nebo mraky. Jen Sněžka se svým okolím se majestátně ukazovala v posledních paprscích slunce toho dne… Poté jsme pokračovali k Černé boudě, kde byla první občerstvovací zastávka. Dále jsme prošli po naučné stezce Černohorským rašeliništěm a ke Kolínské boudě, kde děti zaujal výběh s kozami. Jelikož se obloha zatahovala stále více, moc jsme neotáleli a pokračovali do Pece pod Sněžkou. První kapky na sebe nenechaly dlouho čekat… Do Pece pod Sněžkou jsme přicházeli za poměrně vydatného deště, a tak děti uvítaly místní infocentrum k nákupu suvenýrů a úkrytu před deštěm. Pak už vyhlížely autobus, aby byly co nejdříve doma.

     Výlet se konal v rámci volnočasových aktivit a jízdné i vstupné bylo pro žáky hrazeno z grantu „Moderní zeměpis“.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


 

 

Vyhledávání

Banner
Banner


Home Základní informace Granty a projekty >> Zeměpis Černá hora

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.