Láďa Horák „na audienci“ u Marie Terezie PDF Tisk Email

Více jak tři desítky účastníků z řad studentů víceletých gymnázií (tercie, kvarta) a žáků 8. a 9. ročníků základních škol okresu Trutnov poměřilo své vědomostní síly v okresním kole Dějepisné olympiády na trutnovské ZŠ Komenského dne 17. 1. 2017.

A letošní vyhlášené téma? Marie Terezie a její doba (přesně: „Marie Terezie – žena, matka, panovnice aneb Habsburkové 18. století“).

Slavná, ba vzrušující etapa i domácích českých dějin, a našeho regionu zvlášť (vzpomeňme na osobní zájem Habsburků o náš kraj, projevený zejména Josefem II., synem Marie Terezie; zájem byl stvrzen jeho osobní návštěvou), tak „nedala spát“ ani našemu tradičnímu „olympionikovi“ a vítězi kola školního Láďovi Horákovi. A jeho svědomitá příprava, provázená vskutku osobním zájmem a nasazením, se vyplatila. Bodový zisk 85 (ztráta pouhých 2 bodů na první příčku) zajistil našemu borci 3. místo a přímý postup do kola krajského…

Láďo, gratulujeme a palce nepřestáváme držet!

 

Mgr. Jaroslav Dvorský


 

 

Vyhledávání

Banner
Banner


Home Základní informace Aktuality Láďa Horák „na audienci“ u Marie Terezie

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.