Školní kolo Zeměpisné olympiády PDF Tisk Email

V úterý 10.1. proběhlo v odpoledních hodinách školní kolo Zeměpisné olympiády. V posluchárně se sešlo celkem 44 žáků, kteří soutěžili ve 3 kategoriích. Kategorie A byla určena 6. ročníkům a zúčastnilo se jí 11 žáků ze 6.A. Nejpočetněji byla zastoupena kategorie B určená pro 7. třídy, kde se sešlo 19 soutěžících. V poslední kategorii C pro 8. – 9. ročníky soutěžilo 14 žáků. Na každého čekala řada úkolů, které byly rozděleny do tří částí: práce s atlasem, písemný test geografických znalostí a praktická část. A soutěžilo se o hodně: na vítěze jednotlivých kategorií čekal nejen postup do okresního kola, drobná cena a jednička, ale také účast na výjezdu v rámci projektu Erasmus+ do Turecka (pro kategorii C) a Lotyšska (pro kategorie A a B)!

A jak to dopadlo?

V kategorii A s přehledem vyhrála Terka Hawlová a může se těšit na podzim do Lotyšska! Do okresního kola postupuje též druhá Violena Kubů. I třetí místo patří dívce – V. Juliane Vaško.

V kategorii B naopak medailová umístění patřila chlapcům. Kategorii ovládl Petr Dorotík a i on se může těšit do Lotyšska. Na 2. místě se umístil jeho spolužák ze 7.B Tomáš Havelka a 3. místo vybojoval Marek Bittner ze 7.A.

Nejnapínavější byl boj v kategorii C. Vítězem se nakonec stal Ladislav Horák z 9.A, který o 3 body porazil Lucku Havelkovou z 9.B. Láďa se tak může těšit v květnu do Turecka a společně s Luckou se připravovat na okresní kolo Zeměpisné olympiády. Třetí místo v této kategorii patří Zuzce Potočkové z 8.B.

Všem zúčastněným děkuji a vítězům blahopřeji. Postupujícím pak budeme držet palce v okresním kole, které se uskuteční 21.2. ve Dvoře Králové nad Labem.

Kompletní výsledky naleznete zde.


 

 

Vyhledávání

Banner
Banner


Home Základní informace Aktuality Školní kolo Zeměpisné olympiády

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.