„Réva“ V Domcích PDF Tisk Email

Nikoliv, milý čtenáři, nejedná se o pěstitelský vinařský experiment s nastupujícím předjařím… To jen cimbálovka (rozuměj cimbálová hudební skupina) ze Zlína nás 22. 2. 2017 přijela potěšit i poučit rovnou do školy!

Podobně jako legendární Beatles přijeli ve čtyřech. Ostatně skladba od liverpoolských „Brouků“, Smetanova Vltava, Mládkův Jóžin z bažin, ale i závěrečná všechny „zahřívající“ píseň od Kabátu se staly atraktivním doplňkem jinak tradičního moravského lidového repertoáru. Vedle přesvědčivých hlasových pěveckých dispozic jako napůl netradiční posluchačsky ohromoval i hudební nástrojový inventář Révy: cimbál, basa, housle, klarinet, saxofon, zobcová flétna i plechový kufřík s „valchovým rastrem“. Připočteme-li nápaditou dramaturgii včetně interaktivní soutěživé formy, masek, kostýmů i vtipného průvodního slova, sklízeli jsme (jak žáčci 1. stupně, tak i vybíravější uši 2. stupně, koneckonců i přítomný pedagogický dozor) z úrodné Révy velmi sladké a šťavnaté hrozny.

A tak jsme se s Révou nejspíš neviděli naposled. Máme přislíbenou i druhou „sadbu“. Těšíme se tedy s písňovým sloganem Katapultu: „Někdy příště!“

Mgr. Jaroslav Dvorský


 

 

Vyhledávání

Banner
Banner


Home Základní informace Aktuality „Réva“ V Domcích

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.