Erasmus +: Turecko 14. 5. – 20. 5. 2017 PDF Tisk Email

14. května

Večer jsme přiletěli do Kayseri.

15. května

Po snídani jsme shlédli centrum města Kayseri. Po krátké procházce následoval přesun do Yahyali, města našich hostitelů. Hostitelé nás uvítali ve škole, kterou jsme si prohlédli. Také tam na nás čekalo občerstvení - tradiční turecké speciality. Po obědě jsme se šli podívat na radnici, kde nás přivítal starosta města Yahyali. Pan starosta nám představil tamní region a na ochutnání jsme dostali jablka z místních sadů. Odpoledne nás ještě čekal malý výlet k vodopádu Derebağ. Po návratu jsme se ubytovali v hotelu.

16. května

Od dnešního dne nás při našich výletech provází průvodce Omar. Na úterý jsme měli naplánovaný výlet do údolí Ihlara. Procházeli jsme horkým údolím podél říčky a nakonec jsme museli zdolat hodně schodů, abychom se dostali nahoru zpět k autobusu. Další zastávkou na naší trase bylo podzemní město Derinkuyu. Při prohlídce jsme klesali až k nejhlubším patrům a zase stoupali zpět k povrchu. Dávali jsme si velký pozor, abychom se neztratili v bludišti cest. Přírodní rezervace a ptačí ráj Sultan Marshy Place byli posledním bodem dnešního programu. Během návštěvy jsme se museli chovat tiše, abychom viděli nějaké ptáky. Večer jsme se opět vrátili zpět do hotelu.

17. května

Ve středu byl organizován výlet k vodopádům Kapuzbaşi. Čekala nás delší cesta autobusem k cíli naší výpravy. Slunce svítilo, teplota stoupala, všichni už se těšili, až se u vody trochu zchladíme. Vodopády byly nádherné. Během zpáteční cesty do Yahyali se zrodil nápad na mezinárodní fotbalový turnaj, který proběhne po návratu na hotel. Zápasy byly vyrovnané a spolupráce mezi národy fungovala. Do postelí se šlo hodně pozdě, ale dospíme to zítra v autobuse.

18. května

Odjíždíme velmi brzy, abychom se co nejdříve dostali do oblasti zvané Kappadokie. V Kappadokii jsme udělali několik zastávek, chtěli jsme si prohlédnout jednotlivé skalní útvary –  Ürgűp - Gőreme - Avanos – Zelve. Náš pan průvodce nás neustále pobízel, abychom zrychlili, chtěl nám stihnout ukázat vše, co stojí za vidění. Bohužel ranní start vzdušných balónů jsme neviděli.

19. května

Poslední den jsme se z Yahyali vydali na výlet do pobřežního města Mersin na jihu země. Cesta byla náročná a dlouhá. Navštívili jsme jeskyně Ashab-I Keyf, které jsou známé z legendy O sedmi spáčích. Odpoledne jsme se vykoupali v moři a pak už nás čekal jen přesun autobusem do Kayseri, odkud jsme v sobotu odlétali zpět domů.

20. května

Odlet domů.


 

Vyhledávání

Banner
Banner


Home Základní informace Granty a projekty >> ERASMUS+ Erasmus +: Turecko 14. 5. – 20. 5. 2017

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.