Erasmus +: Lotyšsko 8. 10. – 13. 10. 2017 PDF Tisk Email

8. října

V neděli večer jsme dorazili autobusem do města Saldus a ubytovali jsme se v hotelu.

9. října

Během pondělního dopoledne jsme se sešli v centru města s našimi hostiteli. Vyrazili jsme na prohlídku místního kostelíku. Součástí prohlídky města byla i exkurze v továrně na sladkosti Gotina. Provedli nás procesem výroby a mohli jsme ochutnat čerstvě vyrobené karamelky. Následně byli žáci rozděleni do skupinek a začali plnit úkoly, které měly zadané. Úkoly byly spojeny s prohlídkou města. Poté proběhlo, již tradiční, uvítání v pořadatelské škole. Žáci nás provedli školní budovou a vyhlásili výsledky jednotlivých skupin. Večer na nás čekalo překvapení v podobě bruslení na zimním stadionu. Brusle nám půjčili, byla to opravdu zábava.

10. října

Dopoledne jsme vyrazili na výlet do středověkého města Kuldīga. Zastavili jsme se u nejširšího vodopádu Evropy. Odpoledne jsme dorazili do přístavního města Ventspils. Zde si žáci mohli na vlastní kůži vyzkoušet výuku, jaká probíhala nejméně před sto lety, a také si mohli vyzkoušet tehdejší kázeňské tresty. Potom jsme navštívili historické muzeum.

11. října

Uprostřed týdne nás čekal výlet do města Liepāja. Prohlédli jsme si zvířata v místní zoo. Byla tam zvířata, která můžete najít přímo v této oblasti. Nebyla tam žádná exotická zvířata. Pak jsme se vydali na exkurzi do bývalého vězení. Byl nám nastaven přísný režim, nikdo nesměl mluvit, smát se ani fotit. Všichni museli poslouchat, co říká dozorce. Na chvíli nás všechny zavřeli do malé temné cely. Když jsme vyšli ven, ulevilo se nám.

12. října

Na dnešní den byl naplánovaný výlet do Národního parku Tērvete. Park byl krásně vyzdobený různými postavičkami vyřezanými ze dřeva a také jejich domečky. Kousek cesty parkem jsme se svezli vláčkem. Také jsme měli možnost podívat se do motýlího ráje. Po obědě jsme se vydali na cestu směrem do hlavního města. Cestou jsme se ještě zastavili na prohlídku paláce Rundale. Tento palác je velmi podobný zámku v Ratibořicích, byl postaven stejnými majiteli. Večer nás čekala večeře v nové knihovně v Rize.

13. října

Poslední den našeho programu se odehrával v Rize. Nejprve jsme navštívili motoristické muzeum a poté následovala procházka po hlavním městě. Odpoledne už jsme se vydali na cestu zpět do Čech.


 

Vyhledávání

Banner
Banner


Home Základní informace Granty a projekty >> ERASMUS+ Erasmus +: Lotyšsko 8. 10. – 13. 10. 2017

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.