Prevence pro 6. ročníky PDF Tisk Email

V pátek 7. září se konala pro žáky 6. ročníků beseda na téma Bezpečné chování na internetu. Lektoři žákům připomněli, jak je na internetu a internetových sítích důležité používat bezpečná hesla, jak hesla chránit, co vůbec nezveřejňovat. Objasnili jim pojem „citlivé informace“ a zdůraznili, že nejcitlivější informací je fotografie. Zároveň poukázali na možnosti jejího zneužití. Diskutovali s žáky o tom, jaký je rozdíl mezi šikanou a kyberšikanou, vysvětlili jim pojem kybergrooming. Varovali před zakládáním falešných profilů na sociálních sítích a dali žákům návod, jak zjistit a ověřit „kdo je na druhé straně“.

Žáci besedu sledovali se zaujetím, aktivně se zapojovali do diskuze, prezentovali své názory a zkušenosti, měli otázky týkající se dané problematiky.

Home Základní informace Aktuality Prevence pro 6. ročníky