Projekt „FINANČNÍ SVOBODA“ pro 9. ročník PDF Tisk Email

Ve dnech 23. a 24. října 2018 proběhly projektové dny pro třídu 9. A, B. Jednalo se, stejně jako v minulých letech, o projekt „Finanční svoboda“, který je zaměřen na finanční gramotnost.

V první části se žáci seznámili s terminologií, finančními produkty, což bylo nezbytné, aby mohli posléze „hru“ hrát.

V druhé části již žáci (finanční poradci) prováděli praktické transakce pro své klienty (příslušnou rodinu). Smyslem hry bylo splnit vytčené cíle bezpečnou cestou, ne za cenu riskování.

Na závěr jsme v obou třídách zhodnotili průběh projektového dne a připomněli si význam a smysl finanční gramotnosti.

Žáci se dozvěděli o finančních produktech na trhu, jak s finančními prostředky mohou nakládat, jakým způsobem mohou investovat atd. Domníváme se, že pomocí hry si nejlépe žáci osvojí, jak zacházet s finančními prostředky. Věříme, že žáci tento den hodnotili pozitivně.

Blanka Jorová a Romana Krulišová

Home Základní informace Aktuality Projekt „FINANČNÍ SVOBODA“ pro 9. ročník