Advent ve Vídni PDF Tisk Email

30. listopadu 2018 uspořádaly jazykářky zahraniční zájezd do Rakouska a zájem byl skutečně obrovský. Ve spolupráci s CK Lada dva autobusy bezpečně dovezly 92 žáků naší školy do hlavního města Rakouska. Vídeň děti ohromila. Polední procházka parkem u zámku Schönbrunn s nádhernou vyhlídkou z Glorietty na celé město byla odměnou za šestihodinovou cestu autobusem. Poté jsme se přesunuli k bývalému habsburskému sídlu Hofburgu a pěší zónou obklopenou spoustou obchodů i kaváren jsme došli ke katedrále sv. Štěpána. Třešinkou na dortu pak byla návštěva adventního trhu u staré radnice. Touto cestou chceme poděkovat paní průvodkyni Ladě Eidner za skvělou organizaci i odborný výklad. Auf Wiedersehen in Wien!

Za pedagogický doprovod: K.Kamitzová, K.Turková, H.Nováková, P.Matěnová, D.Fuchsová, M.Rusz

Z postřehů dětí:

„Ve Vídni se mi líbilo to, že tam je bohatá kultura a historie, velké množství krásných starých domů.“

„Zájezd do Vídně jsem si velmi užil. Když jsme vyšli na kopec za Schönbrunnem, tak jsem byl okouzlen výhledem na Schönbrunn i na celou Vídeň.“

„Moc se mi líbil Schönbrunn a také stavby ve Vídni.“

„Ve Vídni se mi líbily vánoční trhy a výlet na Schönbrunn.“

„Nejvíc se mi líbily trhy, obchody, výzdoba a povozy s koňmi.“

„Líbilo se mně, jak bylo vše osvícené a chutnal mi dětský punč.“

„Líbilo se mi prostředí a vánoční nálada.“

„Měli tam hezký holky.“

„Mně se líbily adventní trhy, doporučuji ochutnat Kinderpunsch.“

„Bylo to super, děkuji za to.“

„Líbil se mi autobus, byla tam sranda, pohodlné sedačky a prosklená střecha. Chutnalo mi jídlo a užil jsem si srandu s kámošema.“

„Všechno tam bylo krásně ozdobené. S holkama jsem si užila podvečerní trhy.“

„Bylo to opravdu super, hlavně zážitky. Kdybych mohla jet ještě jednou, tak jedu.“

Home Základní informace Aktuality Advent ve Vídni