Výstava UCHO PDF Tisk Email

Díky spolupráci na projektu pro sluchově postižené děti k nám zavítala výstava Ucho.

Děti z naší školy si mohly prolézt interaktivní model ucha, seznámily se s jednotlivými částmi a jejich funkcemi. Sledovaly, jak díky zvukovým vlnám dochází k pohybu vody v tibetské míse, nebo jak zvuk maluje obrazce do mouky. Vyzkoušely si, jak slyší lidé s různým stupněm sluchové vady. A jak jsou na tom se sluchem některá zvířata. Seznámily se s kompenzačními pomůckami pro neslyšící.

V další části se učily pomocí prstové abecedy vyznakovat své jméno a některé znaky pro zvířata.

Moc děkujeme organizátorům.

Za kol. učitelů R. Nováková