Kuks - exkurze PDF Tisk Email

25. 10. 2019 se žáci devátých ročníků a zájemci z řad 8. tříd vypravili na exkurzi do barokního areálu hospitálu Kuks.

Při prohlídce jsme se seznámili s historií šlechtické rodiny Šporků, prohlédli si velkou maketu celého areálu, zavítali

do kostela Nejsvětější Trojice a původní barokní lékárny U Granátového jablka. Vrcholem byla prohlídka lapidária

s originály soch Ctností a Neřestí od Matyáše Bernarda Brauna. Paní průvodkyně nás na závěr vzala do rodinné hrobky Šporků.

Žáci si před odjezdem nakoupili bylinkové speciality v místním obchodě a měli čas zavítat i do nově zrekonstruovaných zahrad.

Děkuji všem za krásný výlet, kterým jsme si zpříjemnili začátek podzimních prázdnin.

Mgr. Andrea Maternová, vyučující dějepisu

Home Základní informace Aktuality Kuks - exkurze