Advent v Drážďanech PDF Tisk Email

Ve dnech 13. a 16. prosince jsme se s žáky druhého stupně vydali na poznávací zájezd do Německa. Nejprve jsme navštívili okolí krásného zámku Moritzburg, ve kterém se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Poté jsme se přesunuli do centra Drážďan, kde se žáci seznámili s nejdůležitějšími památkami této metropole jako galerie Zwinger, Semperova opera, kostel Frauenkirche aj. Děti určitě nezapomenou na nádherný pohled z nábřeží na řeku Labe. Po celou dobu zájezdu nás seznamovala průvodkyně CK Lada s historií a reáliemi Saska, oblastí Lužice, jednotlivými pamětihodnostmi a současným životem německého obyvatelstva. Během odpoledních hodin jsme též navštívili adventní trhy, kde žáci mohli ochutnat místní speciality, nakoupit suvenýry a užít si atmosféru předvánočního času v Drážďanech.

Mgr. Kateřina Kamitzová

Home Základní informace Aktuality Advent v Drážďanech