Prvňáčci v Perníkové chaloupce PDF Tisk Email

Dne 13. června se téměř všichni prvňáčci zúčastnili třídního výletu do Perníkové chaloupky u Pardubic. Před prohlídkou chaloupky jsme se nasvačili a pak se statečně vydali do pohádkového lesa. Poté, co jsme si vyslechli pohádku o Jeníčkovi a Mařence, jsme si také prohlédli, jak se pečou perníčky, jak vypadá „nebe“ a „peklo“. Jako odměnu za statečnost na cestě pohádkovým lesem dostaly děti perník. Na konci prohlídky si nakoupily perníky podle svého výběru. Okolo chaloupky jsou umístěné různé předměty, které dětem evokují známé pohádky (jelen z pohádky O Smolíčkovi, úl včelky Máji, …).

Protože bylo po dlouhé době krásné počasí, nenechali jsme si ujít příležitost a vyšli jsme si na Kunětickou horu. Cestou jsme krmili zvířátka, která jsme potkávali za ohradou.

Děti byly z výletu nadšené.

Učitelky prvních tříd


 

 

 

 

Vyhledávání

Banner
Banner


Home Základní informace Aktuality Prvňáčci v Perníkové chaloupce

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.