Žákovský parlament


Zástupci Žákovského parlamentu ve školním roce 2013/14 PDF Tisk Email

 

Třída

Zástupci

5.A

Křepinský Tomáš, Zavřelová Zuzana

5.B

Kadlec Filip, Dalecká Kristýna

6.A

Binek Filip, Lasík Lukáš

6.B

Dobromyslová Nikol, Maternová Tereza

7.A

Marczicsuk David, Mužíková Anna

7.B

Prokopcová Jana, Smolař Vladimír

8.A

Smrkovský Matěj, Šrolová Radka

8.B

Bazsóová Karolína, Hojný Dominik

9.A

Frýba Jakub, Zingová Natálie

9.B

Petr Tomáš, Petrová Denisa


 

 

 

 
STANOVY ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU PDF Tisk Email

1.Členové ŽP jsou voleni svými spolužáky na začátku školního roku. Svou funkci zastávajípříslušném školním roce, v případě nutnosti mohou být nadpoloviční většinou všech svých spolužáků odvoláni a na jejich místo zvolen jiný třídní zástupce.

 

2.Zvolený člen je povinen se pravidelně zúčastňovat všech řádných i mimořádných jednání ŽP,případě nutnosti se omluvit a sjednat za sebe náhradu (řádně zvoleného zástupce).

 

3.Všichni členové ŽP mají navzájem zcela rovnoprávné postavení,případě hlasování platí 1 člen = 1 hlas. Přítomní dospělí hlasovací právo nemají.

 

4.odhlasování změn v běhu školy je zapotřebí nadpoloviční většiny všech přítomných poslanců. K odhlasování změn ve školním řádu je potřeba třípětinová většina všech hlasů (to znamená alespoň 10 hlasů).

 

5.Každý člen ŽP má za povinnost informovat pravdivě své spolužáky o průběhu jednání, o projednávaných problémech a rozhodnutích, ke kterým ŽP dospěl.

 

6.Rozhodnutí ŽP jsou pro všechny žáky závazná.

 

7.ŽP nebude zasahovat do školních záležitostí, jejichž rozhodování a posuzování patří do pravomoci ředitelky školy. Rozhodnutí ředitelky školy a vedení školy bude respektovat.

 

 

FREKVENCE SCHŮZÍ ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU:

 

ŽP se bude sházet jednou měsíčně, v předem stanovený termín. Tento termín musí předseda ŽP oznámit alespoň týden předem.

 

 

 

                                                          Jana Matěnová

 

 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 2 z 2

Vyhledávání

Banner
Banner


Home

Copyright © 2012 ZŠ V Domcích. Všechna práva vyhrazena. Založeno na Joomla!. Designed by: best actors reseller dedicated server Valid XHTML and CSS.