Okresní kolo dějepisné olympiády PDF Tisk Email

V úterý 14. 1. 2020 se na ZŠ Komenského konalo okresního kolo dějepisné olympiády. Naši školu reprezentovala Eliška Hirmerová a Dominik Martinec z 9. A. Celkem se zúčastnilo 22 žáků základní škol a víceletých gymnázií. Děkuji za reprezentaci školy a moc gratuluji k vynikajícím výsledků. Obsadili jsme krásné 9. a 13. místo.

výsledková listina k nahlédnutí ZDE

Mgr. Andrea Maternová

Hokej pro Vendulku PDF Tisk Email

plakat hokej            hokej Vendulka

Advent v Drážďanech PDF Tisk Email

Ve dnech 13. a 16. prosince jsme se s žáky druhého stupně vydali na poznávací zájezd do Německa. Nejprve jsme navštívili okolí krásného zámku Moritzburg, ve kterém se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Poté jsme se přesunuli do centra Drážďan, kde se žáci seznámili s nejdůležitějšími památkami této metropole jako galerie Zwinger, Semperova opera, kostel Frauenkirche aj. Děti určitě nezapomenou na nádherný pohled z nábřeží na řeku Labe. Po celou dobu zájezdu nás seznamovala průvodkyně CK Lada s historií a reáliemi Saska, oblastí Lužice, jednotlivými pamětihodnostmi a současným životem německého obyvatelstva. Během odpoledních hodin jsme též navštívili adventní trhy, kde žáci mohli ochutnat místní speciality, nakoupit suvenýry a užít si atmosféru předvánočního času v Drážďanech.

Mgr. Kateřina Kamitzová

Tříkrálová sbírka 2020 PDF Tisk Email