Sběr papíru PDF Tisk Email

Podzimní sběr papíru bude v pondělí 18. listopadu a ve čtvrtek 21. listopadu, vždy od 14:00 do 16:00 hodin

(tříděný novinový papír, karton).

V případě, že máte možnost zvážení, budeme velmi rádi. Kontejner bude opět přistaven u vchodu SLUŽBY ŠKOLE.

Děkujeme za spolupráci.

Projektový den: Enviromentální výchova v ZOO PDF Tisk Email

15. října 2019 navštívili žáci prvního stupně ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Na žáky čekaly zkušené průvodkyně, které provedly žáky po zajímavých druzích zvířat chovaných v ZOO (sloni, žirafy, gepardi a lidoopi). Interaktivní formou se žáci seznámili s jejich ekologií, chováním i stupněm ohrožení ve volné přírodě. Žáci si přivezli i sady pracovních listů, které pak samostatně řešili ve skupinkách během vyučování v pátek. Žáci byli rozděleni do skupin, kde byli zastoupeni žáci všech ročníků od 1. až po 5. ročník. Skupiny byly rozptýleny po celém prvním stupni. Žáci mohli využít počítačovou učebnu, encyklopedie, telefony, své fotografie i plánky a výukový materiál ze ZOO. Všem se program líbil a úkoly společně vyplněné zvládly všechny skupiny.

Za první stupeň Mgr. Eva Junová

Kuks - exkurze PDF Tisk Email

25. 10. 2019 se žáci devátých ročníků a zájemci z řad 8. tříd vypravili na exkurzi do barokního areálu hospitálu Kuks. Při prohlídce jsme se seznámili s historií šlechtické rodiny Šporků, prohlédli si velkou maketu celého areálu, zavítali do kostela Nejsvětější Trojice a původní barokní lékárny U Granátového jablka. Vrcholem byla prohlídka lapidária s originály soch Ctností a Neřestí od Matyáše Bernarda Brauna. Paní průvodkyně nás na závěr vzala do rodinné hrobky Šporků.

Žáci si před odjezdem nakoupili bylinkové speciality v místním obchodě a měli čas zavítat i do nově zrekonstruovaných zahrad.

Děkuji všem za krásný výlet, kterým jsme si zpříjemnili začátek podzimních prázdnin.

Mgr. Andrea Maternová, vyučující dějepisu

Prohlášení ke stávce PDF Tisk Email